Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко доручив перевірити, чи дійсно російська соцмережа знайшла спосіб обійти блокування на території України.
Про це міністр повідомив на пресконференції з нагоди ста днів на посаді.
"Проблема проникнення дезінформації, яка йде з "ВКонтакте" чи з російських телеканалів, дійсно вагома. Ми кілька разів зустрічалися в РНБО з цього приводу, є план заходів, сподіваюсь, що він буде реалізований. Стосовно "ВКонтакте" я попросив сьогодні, щойно ми дізналися про цю інформацію, перевірити, чи насправді це реалістично, і що можна зробити, яке рішення потрібно ухвалити для того, щоб протидіяти цій історії", – зазначив Ткаченко.
Підставою для заяви міністра стало повідомлення, оприлюднене 12 вересня на офіційній сторінці для українських користувачів "ВКонтакте".
"Між вами і месенджером, музикою, іграми та багатьма іншими сервісами більше немає перешкод — користуйтеся VK як і раніше, без жодних VPN. Ми покращили роботу проксі в мобільному додатку, тому з'єднання тепер стабільніше — ви можете з комфортом спілкуватися з близькими, слухати улюблені пісні, читати та публікувати дописи, а ще вирішувати щоденні справи й побутові клопоти за допомогою мінідодатків", – зазначається у повідомленні.

Повідомлення на сторінці vk.com/ua
Кореспонденти Суспільного встановили, що станом на 14 вересня мобільні додатки "ВКонтакте" для операційних систем Android та іOS дійсно працюють на території України. Додатки доступні до завантаження, стабільно функціонують і дають можливість як увійти в уже чинні акаунти в соцмережі, так і створити нові.
Що відомо
- Згідно з указом п'ятого президента Петра Порошенка №133, термін дії санкцій проти російських вебресурсів мав би завершитись 15 травня 2020 року.
- 13 травня Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про продовження заборони російських соцмереж "Вконтакте", "Одноклассники", "Mail.ru" та інших сайтів.
- 20 травня своїм указом Зеленський продовжив заборону на "Вконтакте" та "Одноклассники" на території України.