Завдяки фізичній активності можна уникнути симптомів депресії — дослідження

Завдяки фізичній активності можна уникнути симптомів депресії — дослідження

Завдяки фізичній активності можна уникнути симптомів депресії — дослідження Ілюстративне фото: pixabay

Учені з Португалії з'ясували, що середня або енергійна фізична активність може позитивно вплинути на психічне здоров'я і зменшити наявність депресивних симптомів у старшому і похилому віці.

Згідно з опублікованим у журналі Scientific Reports дослідженням, науковці вирішили проаналізувати залежність між помірною та енергійною фізичною активністю та симптомами депресії і визначити, як початок активності вплине на психічне здоров'я. Для цього вони протягом чотирьох років (з 2011 по 2015) досліджували способи життя понад 32 тисяч осіб пізнього середнього та старшого віку з 14 європейських країн.

Середньою активністю учені визначили прогулянки, прибирання або садівництво, а енергійною — заняття спортом або біг. З'ясувалося, що помірна та енергійна активність позитивно впливали на психічне здоров'я як чоловіків, так і жінок, нівелюючи симптоми депресії. Крім того, якщо почати займатися спортом і розвивати власну активність вже з такими симптомами, — вони знизяться і можуть зникнути.

Дослідники зазначили, що поширеність депресії найвища серед вікової групи 55–74 років. Порівняно з іншими хронічними захворюваннями, виявляється, що люди похилого віку, які страждають на депресію, менш функціональні. Однак, оскільки інші вікові захворювання можуть мати супутні симптоми, депресією часто нехтується і вона недооцінюється у первинній медичній допомозі. У людей пізнього середнього та старшого віку серйозні наслідки для здоров'я пов'язані з недолікованими або погано вилікуваними депресіями, включаючи збільшення смертності.

Що відомо

  • Ізраїльські науковці з'ясували, що люди, які перенесли серцеві напади, можуть покращити своє здоров'я і підвищити шанси на довге життя, повернувшись до нормального рівня сексуальної активності.
  • Фінські науковці з університету Ювяскюля з'ясували, що функціональні здібності людей літнього віку нині кращі, ніж у людей того ж віку три десятиліття тому.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди