Здоров'я і пам'ять літніх людей покращилися за 30 років — дослідження

Здоров'я і пам'ять літніх людей покращилися за 30 років — дослідження

Здоров'я і пам'ять літніх людей покращилися за 30 років — дослідження Ілюстративне фото: pixabay

Фінські науковці з університету Ювяскюля з'ясували, що функціональні здібності людей літнього віку нині кращі, ніж у людей того ж віку три десятиліття тому.

Як пише наукове видання Eurekalert, дослідження проводилося на факультеті спорту і наук про здоров'я, у ньому порівнювалися фізичні й розумові здібності людей у ​​віці від 75 до 80 років з показниками людей того ж віку в 1990-х роках.

"Вимірювання, засновані на продуктивності, описують, як люди похилого віку керують своїм повсякденним життям, водночас вимірювання відображають їх функціональний вік", — заявив керівник дослідження професор Тайна Рантанен.

Серед чоловіків і жінок у віці від 75 до 80 років м'язова сила, швидкість ходьби, реакції, мови, міркування і робоча пам'ять нині значно краще, ніж у людей того ж віку, що народилися раніше. Водночас легені літніх людей за 30 років не стали працювати краще.

"Вища фізична активність і збільшений розмір тіла пояснили кращу швидкість ходьби і м'язову силу серед когорти, яка народилася пізніше, тоді як найважливішим чинником, що лежить в основі когортних відмінностей в когнітивних здібностях, була подальша освіта", — сказав докторант Кайса Койвунен.

Учені зазначили, що когорта людей 75-80 років, які народилися пізніше, ніж люди, які були їх однолітками три десятиліття тому, росли й жили в іншому світі з кращим харчуванням, гігієною, якіснішою охороною здоров'я і шкільною системою, кращою доступністю освіти і поліпшеними умовами праці. Дослідники зазначили, що отримані результати продемонстрували старомодні погляди світу на розуміння похилого віку.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди