Заборона в'їзду на Херсонщину іноземним волонтерам: як жителі отримуватимуть гуманітарну допомогу

Заборона в'їзду на Херсонщину іноземним волонтерам: як жителі отримуватимуть гуманітарну допомогу

Херсон, гумдопомога
Херсон, гуманітарна допомога від іноземної організації. Фото: Суспільне Херсон

На Херсонщині ввели обмеження на відвідування іноземними волонтерами низки населених пунктів, які потерпають від постійної російської атаки. В ефірі телемарафону "Суспільне. Спротив" керівниця пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк та перший заступник голови облради Юрій Соболевський прокоментували таке рішення місцевої влади.

За словами Наталії Гуменюк, рішення прийняли через безпекову ситуацію, бо російська армія прицільно атакує місця скупчення людей та волонтерські місії — як іноземні, так і українські.

"Але це не означає, що люди залишаться без гуманітарної допомоги, просто вона буде більш систематизована і контрольована, з уникненням скупчень людей, організована інакше. Працюємо над тим, щоб не прибували у населений пункт кілька груп волонтерів, у той час, як жителі інших населених пунктів не отримують допомогу взагалі. Це буде більш скоординована робота, по перерозподілу, правильної поведінки у зонах активних бойових дій і збереження життя", — каже Гуменюк.

Доступ до заборонених населених пунктів буде знято, коли зміниться безпекова ситуація, говорить перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

"Для українських волонтерів таких обмежень немає. Волонтери виконують велику гуманітарну місію. Завдяки десяткам цих організацій, сотням, тисячам людей, які залучені, гуманітарна ситуація на Херсонщині, як мінімум задовільна. Волонтери привозять карети "швидкої" допомоги, спецтранспорт ДСНС і багато чого іншого", — повідомив Соболевський.

5 лютого 2024 року під час засідання Ради оборони області ухвалили рішення заборонити вʼїзд іноземних волонтерів до низки небезпечних громад Херсонщини без погодження з ОВА та військовим керівництвом. У переліку небезпечних 39 населених пунктів області.

Що відомо про загибель іноземних волонтерів на Херсонщині

Внаслідок російських обстрілів Берислава Херсонської області 1 лютого 2024 року загинули та були поранені іноземні волонтери.

2 лютого 2024 року Франція підтвердила, що двоє французів загинули та ще троє отримали поранення під час російського удару у Бериславі на Херсонщині. Співробітники HEKS/EPER Ukraine загинули під час польової оцінки.

П'ять французів і один українець поїхали в Берислав для того, щоб дізнатися про потреби людей. Ця поїздка була не узгоджена з військовими та ОВА, заявив керівник пресофісу Олександр Толоконніков.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок