"З’ясуємо всі обставини". У поліції відреагували на ситуацію з полком особливого призначення у Дніпрі

"З’ясуємо всі обставини". У поліції відреагували на ситуацію з полком особливого призначення у Дніпрі

"З’ясуємо всі обставини". У поліції відреагували на ситуацію з полком особливого призначення у Дніпрі
Фото: УНІАН (ілюстративне)

5 лютого у соцмережах почало поширюватись відео, на якому нібито у заступника начальника головного управління Нацполіції Дніпропетровщини Володимира Богоноса стався конфлікт з одним зі спецпризначенців через відмову переводитись в штурмову бригаду "Лють". Керівництво Нацполіції відреагувало на ситуацію.

Відповідний допис розмістили у Telegram-каналі поліції.

"Наприкінці другого року повномасштабної агресії, логічно, аби добровольчі батальйони та окремі поліцейські, які можуть і вміють професійно боронити Батьківщину, не були розосереджені для виконання бойових розпоряджень, а централізовано входили до складу бригади "Лють". Саме тому, окрім постійного набору до штурмової бригади, відбувається реорганізація структурних підрозділів Нацполіції, аби створити найбільш ефективну систему у складі Сил безпеки і оборони України", — мовиться у повідомленні.

За повідомленням, керівництво Нацполіції з'ясовує обставини конфлікту та ухвалить відповідні рішення.

Ексголова громадської ради при МВС Володимир Мартиненко прокоментував ситуацію в ефірі марафону "Суспільне. Спротив".

За його словами, представники Національної поліції нині працюють на вогневих позиціях та в тилу, і обирати місце служби чи підрозділ поліціянт не може. Такі рішення ухвалює лише керівництво.

"Очевидно, що силові підрозділи можуть використовуватись для виконання специфічних завдань. Наприклад, відбивати збройну агресію. Проте, ми бачимо в деяких містах, як деякі поліціянти висловлюють своє відношення до всіх цих процесів. Хочуть йти захищати країну чи не хочуть. Але ж це не цивільні особи, а люди в погонах. Їм треба виконувати функції, які покладено на Національну поліцію. Вихід простий – або треба виконувати завдання і присягу, або треба написати рапорт", – сказав Володимир Мартиненко.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок