Адміністрація американського президента Джо Байдена заявила про непідтримку законопроєкту про допомогу Ізраїлю без коштів для України, назвавши це "цинічним політичним маневром".
Про це йдеться у заяві Білого дому.
У ній йдеться, що адміністрація Байдена протягом кількох місяців працювала з сенаторами над угодою про національну безпеку, яка забезпечує безпеку південного кордону США та забезпечує підтримку Україні та Ізраїлю.
Згодом спікер Палати представників Майк Джонсон пообіцяв, що наступного тижня Палата представників проведе голосування щодо законопроєкту про прискорення виділення Ізраїлю 17,6 мільярдів доларів безпекової допомоги без допомоги Україні.
"Ми рішуче виступаємо проти цієї витівки, яка не сприяє забезпеченню безпеки кордону, не допомагає народу України захиститися від агресії Путіна та відмовляє в наданні гуманітарної допомоги мирним жителям Палестини", — йдеться у заяві Білого дому.
Поки Сенат готується до голосування за об’єднаний законопроєкт про допомогу Україні та Ізраїлю наступного тижня, зараз залишаються питання щодо того, як Конгрес може прийняти об’єднаний законопроєкт через обидві палати.
Навіть якщо сенатори й конгресмени проголосують за законопроєкт, його може не підписати президент, після чого документ знову направлять на доопрацювання.
Допомога від США для України
18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.
Згодом його включили у законопроєкт про розвʼязання проблем на південному кордоні США. Цей пакет мали ухвалити до Різдва (25 грудня), але на кінець січня 2024 року, його так і не затвердили.
Лідер Демократичної партії США Чак Шумер 1 лютого заявив, що Сенат голосуватиме за двопартійний законопроєкт, наступного тижня.
Станом на початок 2024 року — Сполучені Штати від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну надали Києву близько 75 мільярдів доларів допомоги.