Тернопільський художник розфарбовує килими, щоб зібрати гроші для ЗСУ

Тернопільський художник розфарбовує килими, щоб зібрати гроші для ЗСУ

Тернопільський художник Рустам Давлетов розфарбовує старі килими, щоб зібрати кошти для потреб українських військових. Одну з його робіт придбав українець з Бельгії, а виручені 10 тисяч гривень перерахував для ЗСУ.

Він розповів Суспільному, що використовує власну технологію, аби перетворити килим в арт-об’єкт. На килимі, який художнику подарували, він намалював Мавку.

"На килимі було зеленого відтінку і коричневого. Автоматично з’явилась думка намалювати такий образ дівчини, а тоді ще вийшов мультфільм "Мавка". От так і зʼявилася ідея".

Тернопільський художник малює "Мавку"
Тернопільський художник малює "Мавку". Фото: Суспільне Тернопіль

Створення однієї роботи займає приблизно два тижні, — каже художник. За його словами, найбільшу увагу приділив очам Мавки. На обличчі дівчини художник намалював українських герб.

"Найбільше, що "вбирає" на себе, або акцентує — це очі. І якщо вам вдасться передати дуже красивий реалістичний ефект погляду, я думаю, це найголовніше в портретному живописі".

Робота Рустама Давлетова
Робота Рустама Давлетова. Фото: Суспільне Тернопіль

"Мавка" — це вже четверта робота Рустама Давлетова. Перед тим він намалював на килимі венеціанську маску.

Картина на килимі "Венеціанська маска"
Картина на килимі "Венеціанська маска". Фото: Суспільне Тернопіль

Ще один його килим зараз у Бельгії. Гроші з його продажу вже перерахували на армію, — розповідає художник. А першим був старий бабусин килим, який міг би опинитися на смітнику.

"Я подумав, чому б не спробувати, і так йде на смітник. Коли почав наносити образ, очі — настільки це заворожувало, що килим народився от просто під руками".

Рустам Давлетов біля розфарбованого килима
Рустам Давлетов біля розфарбованого килима. Фото: Суспільне Тернопіль

Свою "Мавку" Рустам Давлетов планує продати на аукціоні, а виручені кошти передати на допомогу військовим. Також у художника є столик із використаного тубуса з-під снаряду, який зробив власноруч. Його художник також планує продати, щоб допомогти ЗСУ.

Столик із використаного тубуса з-під снаряду
Столик із використаного тубуса з-під снаряду. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок