Більшість українців готові підтримати вступ України до НАТО чи ЄС

Більшість українців готові підтримати вступ України до НАТО чи ЄС

Опитування
Більшість українців готові підтримати вступ України до НАТО чи ЄС Ілюстративне фото

Більш ніж половина українців, якби найближчим часом відбувся референдум з приводу вступу України до НАТО чи Європейського Союзу, підтримали б цю ініціативу.

Згідно з опитуванням, яке провів Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, за вступ до ЄС проголосували б 57,6% українців, проти висловились 27% опитаних і 5,3% не брали б участі в референдумі.

За вступ до НАТО, згідно з проведеним опитуванням, проголосували б 52,5% українців, а 30,5% респондентів проголосували б проти цього рішення. Також 11,7% опитаних відмовилися відповідати на це питання.

Довідка. Опитування проводилось в період з 18 по 28 вересня 2020 року. Метод збору первинної соціологічної інформації — телефонне опитування (САТІ) з використанням планшетів. Опитування проводилось по всій території України, крім АР Крим та непідконтрольній українській владі частині Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 2000 респондентів старше 18 років. Статистична похибка дослідження (довірчий інтервал) не перевищує +/-2,2%. Середня тривалість одного інтерв’ю склала 9 хвилин.

Що відомо

  • Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
  • Постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.
  • Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2247, що передбачає зміну деяких військових звань рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу відповідно до стандартів НАТО.
  • Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2020 рік".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди