"Не плануємо підвищувати тарифи". Міністр енергетики розповів про подорожчання електроенергії та скасування мораторію

"Не плануємо підвищувати тарифи". Міністр енергетики розповів про подорожчання електроенергії та скасування мораторію

енергетики харківська область
Енергетики відновлюють електропостачання у селі Протопопівка на Харківщині, 25 січня 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Жодних дискусій про підвищення тарифів на електроенергію не ведеться. Тарифи не планують підвищувати ані до, ані після закінчення опалювального сезону.

"Несподіванок, що тарифи підняли, — не буде"

Про це на брифінгу 31 січня у Харкові розповів міністр енергетики Герман Галущенко.

"Я вже казав, що ми не плануємо підвищувати тарифи. До закінчення опалювального сезону в нас діє відповідна постанова. Вона діє до кінця квітня, тобто до 1 травня. До того ж на сьогодні ніяких дискусій, драфтів, обговорень про підняття тарифів після закінчення опалювального сезону немає", — сказав міністр.

Якщо будуть обговорення про підняття тарифів, то споживачів про це повідомлять заздалегідь, зазначив Галущенко.

"Коли ми планували підняття тарифу у 2023 році, я про це говорив, що ми плануємо, тому що нам це потрібно критично для виживання системи. Тобто ми завжди все пояснюємо. І таких несподіванок, що підняли, а зранку всі прокинулись з новим тарифом — такого точно не буде", — розказав міністр енергетики.

Герман Глущенко
Герман Глущенко у Харкові, 31 січня 2024 року. Фото: Суспільне Харків

"Скасування мораторію — це про справедливість"

Мораторій на припинення надання житлово-комунальних послуг скасували через зловживання, пояснив Герман Глущенко.

"Ми зафіксували зловживання минулого року. Регіони, які віддалені від бойових дій і вплив, який там є мінімальним, або його взагалі прямого немає — вони почали не платити. Я вважаю, що скасування цього мораторію — це про справедливість. Безумовно це про гроші, але це й про справедливість. Тому що несправедливо, коли умовно Харківської області, які постійно під обстрілами, сплачують краще, ніж жителів регіонів, які не мають безпосереднього дотику до військових дій", — сказав міністр.

За його словами, борг за несплату комунальних послуг, зокрема, у Чернівецькій області складає понад мільярд гривень. Також серед тих областей, де найменше сплачували за електроенергію, — Київська область.

На початок