Коли проголосують оновлений законопроєкт про мобілізацію — народна депутатка розповіла про етапи й терміни

Коли проголосують оновлений законопроєкт про мобілізацію — народна депутатка розповіла про етапи й терміни

Коли проголосують оновлений законопроєкт про мобілізацію — народна депутатка розповіла про етапи й терміни
Будівля Верховної Ради. Фото: Facebook/ВРУ

Народна депутатка Ірина Фріз вважає, що оновлений законопроєкт про мобілізацію може бути ухвалений у березні.

Про це нардепка та представниця Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз розповіла в ексклюзивному коментарі Суспільному.

"У березні теоретично цей законопроєкт, якщо він пройде перше читання, може бути винесений в зал для розгляду його в цілому", — сказала Фріз.

Етапи ухвалення законопроєкту про мобілізацію

Вона пояснила, що за регламентом, якщо законопроєкт зареєстрували, то настає термін відліку для подання альтернативних законопроєктів до цієї редакції, який становить 14 днів.

Тобто теоретично до 13 лютого мають бути внесені альтернативні законопроєкти, після чого профільний комітет може розглянути ці законопроєкти для ухвалення рішення.

Після того, як головний профільний комітет ухвалить своє рішення, тоді законопроєкт може потрапити на розгляд у парламент шляхом внесення його до порядку денного.

"Якщо всі зацікавлені в тому, щоб не гальмувати цей процес, то за великим рахунком він може бути розглянутий в першому читанні … десь до 19-20 лютого", — поінформувала народна депутатка.

Після ухвалення законопроєкту у першому читанні починають подавати правки до розгляду у другому читанні. Ця процедура так само може тривати 14 або 7 днів.

"Відповідно, після цього терміну буде готуватися законопроєкт до другого читання і це вже ми виходимо на березень місяць", — відзначила Ірина Фріз.

30 січня Кабінет міністрів затвердив оновлену версію проєкту закону про мобілізацію та передав її до Верховної ради.

Що відомо про законопроєкт про мобілізацію

26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

На початок