Чи зможе Україна підготувати 500 тисяч мобілізованих: в ЗСУ дали відповідь

Чи зможе Україна підготувати 500 тисяч мобілізованих: в ЗСУ дали відповідь

Чи зможе Україна підготувати 500 тисяч мобілізованих: в ЗСУ дали відповідь
Фото: Cуспільне Чернігів

Командувач підготовки Сухопутних військ ЗСУ Віктор Ніколюк заявив, що в України є можливість підготувати будь-яку кількість особового складу, що буде визначена новим законом про мобілізацію.

Про це генерал-майор повідомив у інтерв'ю "Радіо Свобода" 28 січня.

"500 тисяч, 100 тисяч, 200 тисяч — як буде визначено законом стосовно мобілізації, ми готові. Станом на сьогодні ми спроможні будь-яку кількість особового складу навчити", — зазначив Ніколюк.

За словами військового, нині постійно проводяться відповідні заходи, відбуваються службові наради, де уточнюються фактичні спроможності всіх навчальних центрів, реальний стан інструкторського складу, тому що значна частина залучена у районах виконання бойових завдань.

Генерал-майор поінформував, що за кордоном було підготовлено 20% українських військовослужбовців, а решта — в Україні.

Водночас Ніколюк підкреслив, що Україна за бойовим досвідом вже "на декілька років випереджає тих, хто її навчає".

"Ми, звичайно, обмінюємось цим досвідом, але необхідно враховувати, що воно не стоїть на місці. Будь-яка війна змінюється, і ці тонкощі необхідно враховувати", — пояснив військовий.

Відповідаючи на питання, які фахівці в армії зараз найбільш затребувані, генерал-майор поінформував, що це піхота.

"Це та піхота, яка йде вперед, яка штурмує, яка закріплюється в окопі, утримує позиції, та піхота заходить на ворожі позиції, відбиває ворога. Найбільш масова підготовка в сухопутних військах — підготовка піхотинця. Не принижуючи ролі, дуже важливі й безпілотники, і танкісти, і артилеристи, і мінометники, будь-хто. Але нині — це піхота", — додав Ніколюк.

26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію

На початок