У Міноборони розповіли, як зробити ОПК "локомотивом економіки" України

У Міноборони розповіли, як зробити ОПК "локомотивом економіки" України

У Міноборони розповіли, як зробити ОПК "локомотивом економіки" України
Фото: Міноборони

Заступник глави Міністерства оборони Іван Гаврилюк заявив, що Україні у 2023 році вдалося наростити виробництво техніки та озброєння вітчизняного зразка, "амбітна ціль" на 2024 рік — збільшення обсягів.

Про це генерал-лейтенант повідомив у інтерв'ю NV.

За словами Гаврилюка, український обороно-промисловий комплекс "зразка 2023 року значно прогресивніший та продуктивніший, ніж 2022 року".

"Амбітна ціль на 2024 рік — збільшення виробництва. Президент визначив завдання щодо збільшення спроможностей вітчизняного ОПК з виробництва різних типів озброєння, військової техніки, ракет та боєприпасів, локалізації та масштабування виробництва в Україні", — зазначив заступник міністра.

Генерал-лейтенант нагадав, що у держбюджеті 2024 року на статтю "озброєння, військова техніка та боєприпаси" для Збройних сил виділяється 257 мільярдів гривень і значна частина фінансового ресурсу буде спрямована на завантаження виробничих потужностей українського ОПК.

"Вітчизняна "оборонка" — у пріоритеті, з огляду на виклики сьогодення й потреби Сил оборони. Наш ОПК здатен стати локомотивом всієї економіки. Окрім цього, стимулюючи розвиток та еволюцію власної "оборонки", у такий спосіб ми створюємо й конкурентних гравців для світового ринку озброєнь", — підкреслив Гаврилюк.

На думку заступника міністра, для того, аби українські виробники почувалися впевнено і бачили власні середньострокові та довгострокові перспективи, потрібно забезпечити їх довгостроковими контрактами.

Генерал-лейтенант наголосив, що наявність цих гарантованих державних контрактів — це "реальна можливість модернізації виробництв, запуску ліній нової продукції, створення робочих місць і стимуляція ринку праці".

"Це потреба на відповідні спеціальності. А відтак — завдання на підготовку спеціалістів для ОПК для вищих та професійних навчальних закладів. Це цикл, що дозволить оживити чимало галузей економіки", — пояснив посадовець.

При цьому Гаврилюк додав, що "на етапі прискорення розвитку "оборонки", підтримка партнерів, фінансові та технологічні інвестиції є надважливими".

16 листопада міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна налагодила серійне виробництво безпілотників, які є аналогами іранських дронів-камікадзе типу Shahed.

На початок