"Не мовчи. Полон вбиває". У Кропивницькому відбулась акція на підтримку військовополонених

"Не мовчи. Полон вбиває". У Кропивницькому відбулась акція на підтримку військовополонених

Доповнено

У Кропивницькому родини військовополонених організували автопробіг "Не мовчи! Полон вбиває! Єднаймося заради життя Героїв".

Приїхали рідні полонених з Одеси, міст та сіл Кіровоградської області. Такі ж акції відбулись у Чернівцях та Житомирі, розповіла співорганізаторка Софія Грозан. Її наречений-азовець другий рік перебуває у російській неволі.

"Ми влаштовуємо акції щонеділі у всіх містах України. Хочемо нагадати нашому суспільству, що є така проблема, як полонені. Наші рідні перебувають там в жахливих умовах, в нас немає з ними зв’язку, ми не знаємо, в якому вони стані. Хочемо звернутись до нашої влади, щоб вони нам допомогли повернути рідних. До всіх міжнародних організацій — таких, як ООН та Червоний Хрест, щоб вони почали виконувати свої обов’язки й сказали на весь світ, що Росія не виконує Женевські конвенції".

О 14:20 учасники сформували автоколону з пів сотні машин біля Гаю десантників, що у мікрорайоні Лісопаркова. Звідти рушили вулицями міста.

Учасниця автопробігу Вероніка Ауліна, розповіла її син Дамір, командир катера "Слов’янськ", в який 3 березня 2022 року влучила російська ракета. Тоді 11 людей зникли безвісти.

"Є підтвердження того, що хлопці врятувались. Ми намагаємось все зробити, щоб не забували про них. Є підтверджені дані про хлопців у полоні, а є, які безвісти зникли. Подавали у списки на обмін полонених, 48 хлопців, які були безвісти зниклими, повернулись і наші так само повернуться, обов’язково".

Сніжана Кіс, дружина військовополоненого Євгена Кіса, розповіла, що її чоловік потрапив в полон в Маріуполі. З "Азовсталі" вийшов разом з усіма, в травні 2022 року.

"На обмін його подають, він підтверджений російською стороною, але поки що не обміняли. Чекаємо його з донечкою".

Учасниця автопробігу Анна Пажера розповіла, що приїхала з міста Одеса підтримати свого друга Ігоря, який перебуває майже два роки у полоні.

"Він із полку "Азов", з початку вторгнення брав участь у боях за Маріуполь. Потім "Азовсталь", потім Оленівка і на сьогодні ми не знаємо, де він".

"Не мовчи. Полон вбиває". У Кропивницькому відбувся автопробіг на підтримку військовополонених
Автопробіг на підтримку військовополонених. Пів сотні машин проїхали вулицями міста. Фото: Суспільне Кропивницький

Учасники автопробігу проїхали центральною вулицею, повз площу Героїв Майдану, де в цей час тривала акція на підтримку військовополонених.

Люди тримали плакати з фотографіями військових та написами: "Боріться за них так, як вони боролись за нас", "Час спливає – неволя вбиває", "Не мовчи, будь голосом полонених" та "Досить почесного полону".

"Не мовчи. Полон вбиває".У Кропивницькому відбувся автопробіг на підтримку військовополонених
Автопробіг у Кропивницькому "Не мовчи! Полон вбиває! Єднаймося заради життя Героїв". Фото: Суспільне Кропивницький

За словами Юлії Каїрської, дружина військовополоненого Андрія Каїрського, чоловік потрапив у полон 15 квітня 2022 року при оточенні, на заводі Ілліча в Маріуполі.

"Дізналась про те, що він у полоні, коли росіяни виклали списки з військовополоненими. Сьогодні я приїхала на цю акцію, щоб нагадати всім, що наші рідні в полоні, що ми за них не забули".
"Не мовчи. Полон вбиває".У Кропивницькому відбувся автопробіг на підтримку військовополонених
"Не мовчи. Полон вбиває". Фото: Суспільне Кропивницький

У акції на площі Герої Майдану взяли участь двісті людей.

На початок