Кропивничани долучились до всеукраїнської акції за право на демобілізацію. Вона відбулася на площі Героїв Майдану. За підрахунками Суспільного, прийшли пів сотні людей. Це рідні військових, які захищають Україну з перших днів і місяців повномасштабного вторгнення.
24 лютого 2022 року в Україні ввели воєнний стан і загальну мобілізацію на 90 днів. Від початку повномасштабного вторгнення Росії воєнний стан і загальну мобілізацію продовжували сім разів, востаннє — з 16 листопада до 14 лютого.
Учасники акції тримали плакати з написами, зокрема: "Вимагаємо закон про встановлення розумних термінів демобілізації", "Вимагаємо демобілізацію через 18 місяців". З міркувань безпеки свої прізвища попросили не називати.
Акція за право на демобілізацію, Кропивницький, 14 січня 2024 року. Фото: Суспільне Кропивницький
Чоловік Жанни пішов добровольцем на початку березня. Воює весь час на нулі.
"Вони вже 22 місяці на нулі. Вони дуже втомлені, виснажені й потребують заміни. Ми адресуємо це всій нашій владі — президенту, Залужному і Верховній раді. Ми хочемо, щоб нас влада почула. Бо коли просто це робити в соцмережах, то хоча ми й знаємо, що нас бачать, чують, але нічого не роблять. І для цього ми виходимо на такі пікети. Зараз розглядається закон про мобілізацію, але про демобілізацію там ні слова, і ми вимагаємо термінів демобілізації для наших чоловіків, 18 місяців. Бо вони хочуть або щоб 36 місяців, або щоб демобілізації там взагалі не було".
Кропивничанка Яніна також узяла участь в акції.
"Ми хочемо, щоб почули наших хлопців, щоб почули нас! Щоб поважали наших хлопців, воїнів. Наших героїв і захисників. Тому що якщо вони складуть зброю, то потім голови складемо ми".
Родини військових вимагають встановлення термінів демобілізації через 18 місяців. Фото: Суспільне Кропивницький
Учасники акції за право на демобілізацію, Кропивницький, 14 січня 2024 року. Фото: Суспільне Кропивницький
Ірина прийшла на акцію з донькою Кірою.
"На війні чоловік з 12 березня 2022 року. Вже рік на Донецьку, перед цим також був на перших позиціях. Хочемо, щоб хтось вже замінив".
Кропивничанин Анатолій Братушко участі в акції не брав, вимоги учасників підтримує.
"Тільки все треба зробити чесно і справедливо. А є люди ухиляються від цього. Просто тікають. Сидять в ресторанах, випивають".
З площі Героїв Майдану учасники пройшли вулицями міста. Тривала акція півтори години.