Данілов закликав не "робити завчасних висновків" щодо причин трощі літака Іл-76 у Бєлгородській області

Данілов закликав не "робити завчасних висновків" щодо причин трощі літака Іл-76 у Бєлгородській області

Ексклюзивно
Олексій Данілов
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов прокоментував заяви деяких західних ЗМІ щодо причин трощі військово-транспортного літака Іл-76, який зазнав катастрофи 24 січня в Бєлгородській області РФ, і закликав "не робити завчасних висновків".

Про це Олексій Данілов сказав у коментарі Українському радіо.

"Прошу всіх до остаточного з'ясування обставин не робити завчасно висновків. Ми розуміємо, що Росія – підступна країна. Тому дочекаємося остаточного висновку. Ситуація перебуває на контролі у вищого військового-політичного керівництва України. Ми розуміємо, що і де відбувається. Не так багато часу лишилося дочекатися, щоби ми остаточно дізналися, що там сталося", — наголосив секретар РНБО.

Данілов підкреслив, що у цьому випадку Росія вчергове намагається уникнути звинувачень.

"Я хочу нагадати, що війну (проти України — ред.) розпочала РФ. У 2008 році саме Росія напала на Грузію. Весь світ закрив рота і мовчки спостерігав за цим. У 2014 році Росія захопила Крим. Весь світ спостерігав за цим процесом. А коли ми дали відсіч в лютому 2022 року, тоді Захід почав розуміти речі інакше. Захід лякається Росії й це велика трагедія. Коли вони бояться РФ і бояться застосування нею ядерної зброї, якою вона шантажує увесь світ… Мине і це. Ми проходили й не таку кампанію дезінформації, яку періодично запускає РФ", – сказав він.

Секретар РНБО також висловив здивування діями ООН, представники якої мали б відвідати місце падіння літака.

"ООН – дивна інституція, вона, перепрошую, в обіймах лапає цього Лаврова (міністр закордонних справ РФ – ред.), цілується в десна і при цьому не має права відвідати місце, де сталася, на їхній погляд, трагедія. Так що ж це тоді за ООН? Чим вона займається? Є ще одна міжнародна інституція — "Червоний хрест", яка мала б бути буквально за години там. Я добре пам'ятаю трагедію, яка сталася 8 січня 2020 року, коли збили в Тегерані наш літак, і я точно пам'ятаю наші дії. О 23.00 наш літак сів у Тегерані і наші фахівці оглядали місце події й збирали ті докази, які треба було зібрати. Якщо росіяни нікого туди не пускають – так вони можуть там наплести такого, що і на вуха не одягнеш", — сказав Данілов.

26 січня обидві "чорні скриньки" російського військово-транспортного літака Іл-76 було доставлено у Москву до військової лабораторії Міноборони РФ для дослідження.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що військово-транспортним літаком Іл-76 Росія неодноразово перевозила зброю та своїх військових. Також РФ не повідомляла Україні, що саме цим літаком нібито будуть транспортувати військовополонених.

"Що стосується саме конкретних причин падіння цього літака, то, звичайно, вимога створення відкритої міжнародної комісії є логічною та обґрунтованою", — сказав Юсов.

Представник ГУР МО зазначив, що аби достеменно з'ясувати, що саме стало причиною падіння літака, потрібно вивчити рештки повітряного судна, "чорні скриньки" і уважно обстежити місце катастрофи. Але, за його словами, Росія відкидає можливість створення такої комісії.

Що відомо про авіакатастрофу Іл-76 у Росії

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області Росії впав військово-транспортний літак Іл-76. У Міноборони РФ заявили, що на борту перебували 65 українських військовополонених, яких везли на обмін. У Міноборони України Суспільному не підтвердили, що літак уразили українські Сили оборони, оскільки "ще з’ясовують інформацію".

У Головному управлінні розвідки Міноборони України підтвердили, що на 24 січня готувався обмін полоненими між Росією та Україною.

Військовий експерт, екскерівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, старший науковий співробітник Мюнхенської конференції з безпеки Ніко Ланге припускає, що російський військово-транспортний літак Іл-76 могла збити російська система ППО.

Уповноважений Верховної ради Дмитро Лубінець заявив, що звернеться до ООН та Міжнародного комітету Червоного хреста стосовно падіння військового літака Іл-76 у Росії та заяв російської сторони, що у літаку були українські військовополонені.

Представник ГУР Андрій Юсов заявив, що в ГУР не виключають: Росія могла використовувати українських полонених як живий щит для транспортування зброї у районі Бєлгорода. Він додав, що, за інформацією ГУР, на борту мали бути російські VIP-персони, ФСБ зупинило їх перед польотом.

На початок