Зростання вартості харчування у обласних навчальних закладах Полтавщини: на скільки здорожчає

Зростання вартості харчування у обласних навчальних закладах Полтавщини: на скільки здорожчає

З початку 2024-го року в обласних закладах освіти збільшили вартість харчування. Як розповів Суспільному голова постійної комісії з питань освіти, науки та культури облради Олег Діденко, здорожчання становить приблизно 5% і пов’язане з інфляцією.

Коли збільшили вартість харчування

Від початку року в обласних закладах освіти збільшили вартість харчування приблизно на 5%, каже голова постійної комісії з питань освіти, науки та культури Олег Діденко. Здорожчання пов’язане з інфляцією. Харчування у обласних навчальних закладах здійснюється за рахунок обласного бюджету.

Зростання вартості харчування у обласних навчальних закладах: на скільки здорожчає
Їдальня Полтавського обласного ліцею імені Макаренка. Фото: Суспільне Полтава

"У нас (ціни – ред.) на енергоносії підвищилися, на транспорт підвищилися, однозначно, продукти харчування, коли ми закупляємо, вони підвищились. Береться інфляція на 2023-ий рік, і береться інфляція на 2024-ий рік прогнозована, додається відсоток інфляції", — розповів голова комісії з питань освіти, науки та культури обласної ради Олег Діденко.

Зокрема, в обласних закладах середньої освіти п’ятиразове харчування тепер коштує залежно від вікової категорії від 150 гривень до майже 190 гривень. А одноразове – від 48 до 56 гривень.

Зростання вартості харчування у обласних навчальних закладах Полтавщини
Їдальня Полтавського обласного ліцею імені Макаренка. Фото: Суспільне Полтава

У закладах спортивного профілю вартість п’ятиразового харчування становить від 256 до 262 гривень, а у ліцеях з посиленою військовою підготовкою майже 275 гривень.

"У нас п’ятиразове харчування для учнів, які проживають у пансіоні і одноразове для всіх учнів, які приходять на навчання. Вартість харчування становить із 1-го січня для п’ятиразового харчування до 190 гривень на добу. А для учнів з одноразовим харчуванням – 56 гривень", — розповів директор обласного ліцею ім. Макаренка Валерій Шульга.

Яка вартість харчування в Терешківській громаді

У решті шкіл регіону кожна громада самостійно визначає та регулює вартість харчування. У Терешківському ліцеї ціну не підвищували, каже директорка.

Зростання вартості харчування у обласних навчальних закладах Полтавщини: на скільки здорожчає
У їдальні Полтавського обласного ліцею імені Макаренка, що в селі Ковалівка, безкоштовний обід для учнів. Фото: Суспільне Полтава

"На сьогоднішній день ми маємо ціни: 42 гривні – це сніданок для старших учнів і 42 гривні – обід для початкової школи. Для молодших дітей сніданок коштує 36 гривень", — розповіла директорка Терешківського ліцею Лариса Шевченко.

Зростання вартості харчування на Полтавщині: на скільки здорожчає
Їдальня в Терешківському ліцеї. Фото: Суспільне Полтава

За словами Олега Діденка, востаннє вартість харчування в обласних закладах освіти підвищували на початку 2023-го.

Зростання вартості харчування у обласних навчальних закладах
Шеф-кухар Терешківського ліцею Наталія Окутіна готує випічку. Фото: Суспільне Полтава

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок