46-річного організатора нелегальних дитячих таборів та християнського проповідника у Львові підозрюють у зґвалтуванні та розбещуванні 11 дівчат. Йому оголосили про підозру. Наприкінці 2019 року в поліцію звернулася одна із дівчат.
Вчора, 28 вересня Галицький суд міста Львова обрав запобіжний захід чоловікові. Його залишили під вартою без права внесення застави.
Підозрюваний лікувався у психлікарні. Експертиза має визначити чи він осудний. Якщо так – йому загрожує до 15 років в’язниці. Йдеться про злочини, скоєні у 2005-2012 роках. Перша потерпіла звернулася до поліції лише торік.
Історія жінки, яка зазнала сексуального насилля
Зараз Ірині 24 роки. Із кривдником вона познайомилася коли була у 4-му класі. Тоді, розповідає, він очолював благодійну християнську організацію і проводив для дітей табори. Там вивчали Біблію, молилися, возили гуманітарну допомогу у сиротинці. Там дівчина і зазнала сексуального насилля. Лише через багато років після розмов з психологом, наважилася написати заяву до поліції.
"Це починалося з того, якщо ми були неслухняні, він як покарання рухав наші груди через одяг, малесенькі груди, яких там ще не було. Бо ми ще були зовсім малі, 4-5-й класи. І це все потім переростало, якщо ми складали якісь іграшки чи цукерки і хотіли якусь іграшку, він взамін просив наші груди або порухати нашу нижню частину тіла там через трусики чи через джинси, а потім це все зростало", — розповіла постраждала Ірина.
Чоловік представлявся благодійником
Батьки дітей не підозрювали нічого, адже чоловік представлявся благодійником і умів справити хороше враження.
"Він представлявся представником благодійної молодіжної організації, християнського товариства, хоча насправді це не була офіційна зареєстрована організація. Це сам він був її засновником і її фактичним керівником. Здебільшого, він залучав дітей до участі в цій організації, ходячи по школах, по закладах і, презентуючи себе як людину, яка не надає християнську освіту, таки роз’яснює християнські цінності, організовує дозвілля, організовує благодійні заходи", — сказав заступник прокурора Львівської обласної прокуратури Микола Друзюк.
Про сексуальні домагання заявили 6 людей
Свої дії чоловік описував у щоденнику, а також робив фото та відео, що і стало доказовою базою.
"Є фото, відеоматеріали з якихось там організованих ним дозвільних заходів – літніх таборів, екскурсій, які нам дали змогу встановити потерпілих від його діяльності. Є деякі фото, відеоматеріали, так би мовити, непристойних якихось ігор там, вікторин з якимись такими певними рухами, які виходять за межі пристойності", — каже заступник прокурора Львівської обласної прокуратури Микола Друзюк.
Нині правоохоронці мають заяви від 6 потерпілих, але насправді їх більше.
"Зараз у кримінальному провадженні, де повідомлено про підозру, йдеться про 6 жертв і 136 епізодів тих чи інших дій стосовно цих 6 жертв впродовж з 2005 по 2012 роки. Також нам відомо про ще двоє дівчаток, які теж потерпіли від його злочинних дій. Одна дівчинка категорично відмовилася звертатися до правоохоронних органів і будь-яким чином торкатися цих тем", — каже Микола Друзюк.
Подібні злочини важко виявити — правник
Чоловіка підозрюють у зґвалтуванні та розбещуванні 11 дівчат віком від 11-14 років.
"Складність розслідувати дану категорію справ, полягає в тому, що ці категорії злочинів переважно є латентні (приховані, —ред.), їх важко виявити. Такі категорії справ потребують проведення певних слідчих дій, а потерпілі або свідки можливо уникають, можливо не бажають розголошувати події, які для них стали травматичні в житті", — каже декан факультету №1 підготовки фахівців для підготовки органів досудового розслідування Львівського університету внутрішніх справ Олексій Авраменко.
Психологи радять батькам бути уважнішими до дітей
У таких випадках психологи радять батькам бути уважнішими до дітей. І кажуть, що причиною того, що діти не розповідають батькам про те, що вони стали жертвою насилля є сором.
"Основною причиною є те, це є соромно, причиною що це є дуже боляче і це є ситуація, в якій ти не можеш до кінця діяти нормально. Твоя психіка є в стані розгубленості, порушили твої межі. Дітям загалом важко про такі речі говорити", — каже дитяча психотерапевтка Юліана Маслак.
Про те, що мовчати не можна, Ірина зрозуміла вже ставши дорослою і радить іншим теж не мовчати про насильство.
"Про насильство, про секс, про зґвалтування мовчати не потрібно і ніхто в цьому не винен, в цьому винен тільки кривдник, який це навмисно робить, який цього хоче", — каже постраждала Ірина.