Зеленський поговорив з канцлером Німеччини Шольцом. Йшлося зокрема про оборонну співпрацю

Зеленський поговорив з канцлером Німеччини Шольцом. Йшлося зокрема про оборонну співпрацю

Зеленський поговорив з канцлером Німеччини Шольцом. Йшлося зокрема про оборонну співпрацю
Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський сьогодні 24 січня провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Обговорювали зокрема збільшення військової допомоги Україні.

"Дякую за особисті зусилля у всесторонній довготривалій підтримці України з боку ФРН, збільшенні оборонної допомоги нашій державі на поточний рік до 8 млрд євро, а також нещодавнє рішення про передачу Україні шести гелікоптерів Sea King Mk41", — зазначив Зеленський.

Крім того, лідери торкнулися питання початку фактичного переговорного процесу щодо вступу України до ЄС, а також питань забезпечення макрофінансової допомоги Україні з боку Євросоюзу.

"Окремо обговорили питання підготовки угоди між Україною та ФРН про безпекові гарантії та заходи двостороннього політичного діалогу у найближчій перспективі", — додав президент.

Що відомо про допомогу від Німеччини

17 січня 2024 року Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги для України. Зокрема до нього увійшли боєприпаси для танків Leopard 1, дрони-розвідники, термінали зв’язку SatCom.

13 грудня у ФРН владна коаліція підписала угоду стосовно бюджету на 2024 рік, в якому закладено 8 мільярдів євро допомоги для України.

14 грудня Німеччина оголосила про передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Patriot та боєприпасів для нього у межах нового пакета допомоги.

Раніше стало відомо, що у Німеччині завершили підготовку для роботи з Patriot ще 70 українських військових.

Німецький оборонний концерн Rheinmetall планує запустити виробництво бронетранспортерів в Україні у 2024 році.

На початок