У Німеччині завершили підготовку для роботи з Patriot ще 70 українських військових

У Німеччині завершили підготовку для роботи з Patriot ще 70 українських військових

Система ППО Patriot
Система ППО Patriot під час військових навчань у Швеції, 30 квітня 2023 року, фото: AP

У Німеччині завершено курс підготовки ще 70 військовослужбовців Збройних сил України для роботи із системою протиповітряної оборони Patriot. Тепер українські військові можуть самостійно працювати з цим комплексом.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на заяву керівника багатонаціонального тренувального командування генерал-лейтенанта Андреаса Марлова.

За його словами, курс підготовки тривав більше ніж шість тижнів. Марлов також наголосив, що захист повітряного простору є головним завданням, після російських ударів цілеспрямовано руйнувати цивільну інфраструктуру в Україні. Генерал-лейтенант додав, що досягнуто такого рівня його компетенції персоналу, який дозволяє українцям самостійно працювати з цим зенітним ракетним комплексом і, відповідно, виконувати завдання протиповітряної оборони.

"Друга річ — це те, що ми, звісно, ​​отримали багато тактичних порад від українців про те, чого вони навчилися в боях з росіянами, починаючи від піхоти й закінчуючи інженерними військами та протиповітряною обороною", — підкреслив Марлов і додав, що на цій основі На цій основі інформації Бундесвер використовує власні оперативні принципи.

У програмі підготовки взяли участь досвідчені українські офіцери, за плечима яких роки служби у військах ППО. Багато хто з українських учасників навчальної програми мав досвід роботи з радянськими системами ППО.

Водночас один з українських офіцерів, які брали участь у навчанні, визнав, що комплекс ППО Patriot досить складна система і додав, що окремі аспекти навчання ще тривають.

Раніше посол ФРН в Україні Мартін Єгер заявив, що на додачу до систем IRIS-T, взимку в Україні буде розгорнута ще одна система Patriot.

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.

10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.

13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.

20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.

Уряд Німеччини 2 листопада передав Україні новий пакет військової допомоги, до якого зокрема ввійшли радари для ЗРК IRIS-T.

21 листопада міністр оборони ФРН Борис Пісторіус оголосив про новий пакет допомоги для України на суму 1,3 мільярда євро.

22 листопада Німеччина передала Україні бойові машини піхоти Marder і боєприпаси у межах нового пакета допомоги.

На початок