Естонія приєдналась до тренувальної місії Interflex, де готують бійців ЗСУ

Естонія приєдналась до тренувальної місії Interflex, де готують бійців ЗСУ

ЗСУ на навчаннях українські військові тренування військові навчання Естонія
Українські військові на тренуваннях, ілюстративне фото. Фото: MoD Estonia/X

Естонія на 18-му "Рамштайні" заявила, що приєднується до операції Interflex, яка під керівництвом Великої Британії тренує українських військовослужбовців.

Про це йдеться на сайті Міноборони Естонії.

Естонія — вже 12-та країна, що приєдналася до ініціативи Interflex. Естонські інструктори запропонують українським збройним силам базову підготовку солдатів у Великій Британії.

"Крім безперебійного постачання зброї та боєприпасів, Україна також потребує постійної підтримки західних країн у підготовці нових і додаткових сил оборони у цій тривалій війні. Тому Естонія вирішила приєднатися до навчальної місії Interflex під керівництвом британців, у межах якої інструктори Сил оборони Естонії незабаром розпочнуть навчання українських військових у Великій Британії", — сказав міністр оборони Естонії Ганно Певкур.

Операція Interflex

Операція Interflex проводиться з липня 2022 року Великою Британією за участі інструкторів з Нідерландів, Данії, Канади, Норвегії, Фінляндії, Швеції, Естонії, Латвії, Литви, Австралії, Нової Зеландії. Це одна з чотирьох основних військових навчальних тренувальних програм за ініціативи країн-членів НАТО.

Одночасно Interflex проводить навчання близько тисячі українських військовослужбовців. За перший рік навчання бойовий вишкіл пройшли 10 тисяч українців. Навчання тривають і нині. До кінця 2023 року було заплановано навчити 19 тисяч військових. А нині в Міноборони Естонії заявили про 34 тисячі бійців ЗСУ, яким у межах місії передали необхідні навички ведення бою.

Що відомо про минулі засідання "Рамштайну"

У жовтні 2023 року засідання пройшло в Брюсселі. Вперше у ньому особисто брав участь президент України Володимир Зеленський.

Попереднього разу "Рамштайн" відбувся 22 листопада. Тоді створили нову коаліцію засобів ППО, де лідерами виступили Німеччина і Франція.

Востаннє "Рамштайн" відбувся 23 січня 2024 року. Його відкрив міністр оборони США Ллойд Остін.

На початок