Україна загалом отримала від коаліції "Рамштайн" понад $80 млрд — Пентагон

Україна загалом отримала від коаліції "Рамштайн" понад $80 млрд — Пентагон

Речник Пентагону  Пет Райдер
Прессекретар Пентагону Пет Райдер виступає на брифінгу, Вашингтон, 5 жовтня 2023 року. Фото: AP Photo/Kevin Wolf

Загалом коаліція "Рамштайн" виділила на безпекову допомогу Україні понад 80 мільярдів доларів.

Про це повідомив під час брифінгу речник Пентагону генерал Патрік Райдер.

"Ця коаліція виділила понад 80 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні … Триває важлива робота через коаліцію з надання допомоги Україні у сфері військово-повітряних сил, артилерії, морських операцій, наземної протиповітряної оборони, розмінування та інформаційних технологій", — сказав Райдер.

Він відзначив, що глава Пентагону Ллойд Остін працює з міжнародними союзниками і партнерами, щоб Україна отримала необхідний їй захист.

Водночас постійна нестача фінансування з боку Конгресу США змушує призупинити надання Україні додаткового озброєння, сказав речник Пентагону.

"Це, звісно, заважає нам задовольняти найнагальніші бойові потреби України, такі як артилерійські снаряди, протитанкові засоби, протиповітряну оборону. Крім того, без додаткового фінансування ми не можемо надавати системи та обладнання для задоволення середньострокових та довгострокових потреб, а також допомагати їм підтримувати системи, які ми вже надали їм раніше", — поінформував Пет Райдер.

На запитання, чи програє Україна війну через відсутність фінансування з боку США, речник відповів, що така загроза є і вона реальна.

"Я не хочу передбачати результат на полі бою. Очевидно, що Україна має право голосу, коли справа доходить до бойових дій, але, очевидно, що загроза є реальною, і я думаю, що той факт, що Росія продовжує демонструвати намір воювати проти України, окупувати Україну і ліквідувати Україну як країну, підкреслює той факт, що це серйозна загроза безпеці, яка нікуди не подінеться", — сказав представник Міноборони США.

23 січня відбулося онлайн-засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн".

Як повідомили у Міноборони України, на засіданні контактної групи у форматі Рамштайн обговорювались можливості тримати підтримку на належному рівні. Кілька країн говорили про великі пакети допомоги. Також Україна у 2024 році отримає зброю, якої ще не має.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок