Масштабна ІПСО. Росія здійснює email-розсилку, щоб посіяти паніку серед українців — СБУ

Масштабна ІПСО. Росія здійснює email-розсилку, щоб посіяти паніку серед українців — СБУ

Масштабна ІПСО. Росія здійснює email-розсилку, щоб посіяти паніку серед українців — СБУ
Фото: УНІАН

Служба безпеки України викрила російську ІПСО, яка через масштабну розсилку на електронні адреси громадян, зокрема представників органів влади та приватних компаній, намагалася посіяти паніку.

Про це повідомили у Telegram-каналі СБУ.

Як зазначається, розсилка здійснюється з великої кількості інтернет-скриньок, що перед тим були зламані хакерами РФ, і має всі ознаки цілеспрямованої інформаційно-психологічної операції.

"У листах пропонується співпраця з російськими спецслужбами за винагороду. Таким чином ворог вкотре намагається дестабілізувати ситуацію всередині нашої держави", — підкреслили у Службі безпеки.

В СБУ вказали, що вже заблокували частину адрес, з яких здійснювалася розсилка, та закликали українців не реагувати на повідомлення такого типу.

Водночас нагадали, що за передачу інформації про ЗСУ, об'єкти критичної інфраструктури та будь-який інший різновид співпраці з ворогом передбачена кримінальна відповідальність.

Окрім цього, подібні злочини можуть класифікуватися як державна зрада.

Раніше в Службі безпеки попереджали, що РФ після втрати агентурних мереж в Україні сконцентрувала зусилля на проведенні ІПСО та провокацій.

Пропаганда Росії проти України

У Головному управлінні розвідки Міноборони 2 серпня поінформували, що російські політтехнологи підготували новий пакет брехні, розрахований на цільові аудиторії в Україні, США, Європі та Ізраїлі.

Мета всіх матеріалів єдина — переконати українців та союзників у безперспективності опору, посіяти сумніви й протистояння в антипутінській коаліції та створити враження, що є "важливіші" проблеми.

29 серпня в ГУР заявили, що Кремль затвердив 5 фейків проти України.

17 листопада президент Володимир Зеленський розповів, що РФ прагне посіяти розкол в українському суспільстві, створюючи "хаос".

На початок