Зеленський нагородив до Дня Соборності шістьох жителів Хмельниччини. Кого саме

Зеленський нагородив до Дня Соборності шістьох жителів Хмельниччини. Кого саме

Зеленський нагородив до Дня Соборності шістьох жителів Хмельниччини. Кого саме
Медик з Красилова Роман Замрій під час вручення ордену "За заслуги" з рук глави держави . Фото: Офіс Президента

З нагоди Дня Соборності України президент Володимир Зеленський нагородив орденами й медалями чотирьох мешканців Хмельниччини, ще двом – надав звання. Про це йдеться в указі глави держави від 22 січня 2024 року.

Державні нагороди, згідно указу президента, хмельничанам присвоїли за значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, сумлінне виконання професійного обов’язку. Нагородами відзначили представників у сфері медицини, освіти, енергетики й металургії.

Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня нагородили двох хмельницьких медиків:

Валентину БРОЯК — лікарку комунального некомерційного підприємства "Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Хмельницької обласної ради.

"З перший днів повномасштабного вторгнення Валентина Брояк рятувала життя бійців на передовій, за що має військові відзнаки від головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Через хворобу була демобілізована і повернулася до роботи на "швидкій допомозі" у Хмельницькому. Продовжує допомагати бійцям на передовій, але зараз як волонтерка", — розповіла Суспільне Хмельницький тимчасово виконуюча обов'язки директора "Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Лариса Чубенко.

Романа ЗАМРІЯ —сімейного лікаря Красилівської амбулаторії сімейної медицини №2 комунального некомерційного підприємства “Красилівський центр первинної медико-санітарної допомоги” Красилівської міської ради.

Від 2015 року кілька разів був на фронті як парамедик, там отримав позивний Йода, за яким його знає чимало українців. Врятував щонайменше 700 солдатів. Зі слів Романа, нагородження для нього стало несподіванкою.

Інтерв'ю Суспільне Хмельницький з Романом Замрієм

"Мені за день до нагородження сказали, що треба бути в Києві. Звісно, приємно отримати першу державну відзнаку, бо до цього мав лише військові. Зеленському сказати нічого не вдалося, хоч і дуже хотілося поговорити з ним про те, що побачив на фронті і що досі викликає в мене багато думок. Він намагався поводитися як "людина з народу", щоправда, сам антураж, який було створено у Маріїнському палаці, трохи такому іміджу президента не відповідав. Було багато представників силових структур у високих званнях – там їх було більше, ніж на фронті, що мене дивує. Вдалося сфотографуватися з Валерієм Залужним, який ніби ненароком прибіг до Маріїнського палацу і вже поза залом, після офіційної частини, ми мали можливість з ним привітатися", — розповів Суспільне Хмельницький Роман Замрій.

Зеленський нагородив до Дня Соборності шістьох жителів Хмельниччини. Кого саме
Роман Замрій (лікар Йода) з Красилова з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Фото: Роман Замрій/Facebook

Орденом княгині Ольги ІІ ступеня нагородили генеральну директорку хмельницького товариства "Тін Імпекс" Аліну СКОМОРОХОВУ. Окрім бізнесу, вона активно займається громадською діяльністю та волонтерством, є головою правління громадської організації "МОЖУ".

Зеленський нагородив до Дня Соборності шістьох жителів Хмельниччини. Кого саме
Аліна Скоморохова перед відправкою гуманітарного вантажу для військових. Фото: Аліна Скоморохова/Facebook

Медаль "За працю і звитягу" отримав майстер виробничої дільниці служби департаменту акціонерного товариства "Хмельницькобленерго" Дмитро КАЗІМІРОВ.

Ще двоє освітян з Хмельниччини отримали звання заслужених. Заслуженою вчителькою України стала вчителька географії Нетішинського ліцею №2 Валентина ВАСІЛЬЧУК.

Зеленський нагородив до Дня Соборності шістьох жителів Хмельниччини. Кого саме
Вчителька географії з Нетішина Валентина Васільчук. Фото: Виконавчий комітет Нетішинської міської ради/Facebook

Заслуженим працівником освіти України став доктор технічних наук, професор кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії, декан факультету інженерії, транспорту та архітектури Хмельницького національного університету Віктор ОЛЕКСАНДРЕНКО.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок