У Хмельницькому висаджують "Алею нескорених"

У Хмельницькому висаджують "Алею нескорених"

У Хмельницькому висаджують "Алею нескорених"
. Фото: Суспільне Хмельницький

"Алею нескорених" на підтримку українців, які перебувають у російському полоні, почали садити в обласному центрі, розповіла Суспільному Хмельницький одна з організаторок посадки дерев Леся Стебло. За її словами, до створення алеї долучилися 27 родин Хмельниччини. Серед них ті, хто дочекався рідних із полону, і ті, хто чекає на їх визволення.

Хмельничанка Олександра долучилась до створення "Алеї нескорених". Жінка чекає на визволення чоловіка з полону. З думками про нього і висадила саджанець.

"Я садила дерево й заговорювала його, щоб у наступному обміні були наші рідні, і взагалі, було б добре, якби всіх хлопців і дівчат поміняли, бо дуже довго вони вже там. Садила з думками, що влітку тут вже будуть маленькі паростки, що донька буде бігати, що буде йти мій чоловік. Я йому буду казати: "Бачиш, Віталь, ми тут садили дерева, і це дерево для вас було посаджене, бо ми вас чекали"", — розповіла Олександра.

Олександра долучилась до створення "Алеї нескорених". Вона чекає на визволення чоловіка з російського полону.
Олександра долучилась до створення "Алеї нескорених". Вона чекає на визволення чоловіка з російського полону. Фото: Суспільне Хмельницький

Посадка "Алеї нескорених" в Хмельницькому сквері імені Тараса Шевченка відбулася в межах міжнародної акції "1 мільйон дерев життя", розповіла одна з її ініціаторок, голова громадської організації "Міжнародне об’єднання жінок України" Аліна Скоморохова.

"Ця акція присвячена нашому миру, нашій перемозі, тому що дерево життя — це символ, що ми незламні, нескорені, непереможні. І дерево, це — наше майбутнє", — сказала Аліна Скоморохова.

Десять перших магнолій на "Алеї нескорених" спільно посадили 27 родин з Хмельниччини і обласного центру.
Десять перших магнолій на "Алеї нескорених" спільно посадили 27 родин з Хмельниччини і обласного центру. Фото: Суспільне Хмельницький

За її словами, дерева на "Алеї нескорених" садили родини, чиї рідні перебувають у російському полоні й ті, хто вже дочекався їх визволення.

"Це дуже символічно, ми віримо, що кожної весни буде зацвітати дерево, це дерево буде розквітати в мирній Україні, і всі хлопці й дівчата повернуться", — говорить Аліна.

Десять перших магнолій на "Алеї нескорених" спільно посадили 27 родин, розповіла одна з ініціаторок створення алеї, координаторка громадської організації «Захист – об’єднання волонтерів» Леся Стебло.

"Для родин це дуже важливий крок. Для того, щоб ще більше мати впевненість і віру в те, що найближчим часом вони зможуть обійняти всіх своїх рідних, близьких. Незалежно від того, чи то чоловік, чи це син, чи це мати, чи кохана, чи наречений", — Леся Стебло.

Посадила дерево на "Алеї нескорених" Тетяна з Маріуполя. Її чоловіка визволили з російського полону.
Посадила дерево на "Алеї нескорених" Тетяна з Маріуполя. Її чоловіка визволили з російського полону. Фото: Суспільне Хмельницький

Рідні українських бранців прикрасили саджанці іменними листівками. На одній із них ім’я та прізвище чоловіка написала учасниця створення "Алеї нескорених" Тетяна з Маріуполя. Вона розповіла, що через повномасштабне вторгнення переїхала до Хмельницького. Свого В’ячеслава з російського полону, каже Тетяна, дочекалася через п’ять місяців, і для нього посадила магнолію.

"На честь його незламності, сили духу. Я думаю, це дерево буде основою того, що ми залишимося тут, тому що в Маріуполь повертатися немає куди. Місто нам дуже подобається, і люди тут подобаються", — говорить Тетяна.

Це перший етап посадки дерев на "Алеї нескорених", каже Леся Стебло. Дату наступного — поки планують.

Авторка: Ярослава Антошевська.

Читайте також

  • У Хмельницькому, впродовж восьми місяців, учасники акції "Поверніть Героїв додому" вимагають повернути військовополонених
  • В одній з хмельницьких шкіл з'явився "Сквер наших Героїв"
  • "Зарічанські світлячки" — розпалювачі для ЗСУ від юних хмельницьких волонтерів
  • На Хмельниччині вручили нагороду сину загиблого воїна
  • "Перемагали росіян на татамі, переможемо і в цій війні", — військовий-спортсмен з Хмельницького

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок