Українські хакери "зламали" великий російський дослідницький центр космічної гідрометеорології "Планета"

Українські хакери "зламали" великий російський дослідницький центр космічної гідрометеорології "Планета"

Хакер
Хакер. Ілюстративне фото: Getty Images

Українське хакерське угруповання BO Team зламало великий російський дослідницький центр космічної гідрометеорології "Планета"

Про це повідомляє Інформаційний спротив.

"Цього разу патріотичні громадяни України, які входять до цієї структури, наказали "довго жити" багаторічній базі даних далекосхідного Центру федеральної державної бюджетної установи "науково-дослідний центр космічної гідрометеорології "Планета" (ДЦ ФДБУ "НДЦ "Планета"). В такий спосіб було завдано суттєвий удар по безпосереднім споживачам "Планети": Міноборони й Генштабу РФ, службам російського МНС, Північному флоту тощо", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що злам бази даних ДЦ ФДБУ "НДЦ "Планета" серед іншого позначитися на фінансуванні російської війни в Україні, оскільки практично з її початку ця установа через головний обчислювальний центр ФС з гідрометеорології активно допомагала російським військовим та їх сім’ям.

"Українські хакери отримали первинний доступ до двох серверів "Планети", а після цього атакували всі її пристрої та сервіси. У результаті було знищено безпрецедентний для масштабів такого характеру дій масив інформації: сумарно близько 2 петабайт (приблизно 2 млн гігабайтів) даних. Не допоміг компанії навіть розпіарений антивірус Касперського, який був встановлений на всіх її серверах. Серед знищеної інформації: метео- та супутникові дані, які в постійному режимі активно використовували до цього, в тому числі Міноборони та МНС РФ, "Роскосмос" та багато інших провідних російських структур. Разом з ними – напрацьовані роками унікальні дослідження", — йдеться у повідомленні.

Також вдалося повністю "відрізати" мережеву станцію в Арктиці на острові Большевик, яка виконує завдання для всебічного вивчення природного середовища високоширотної Арктики в умовах мінливого клімату. Зокрема на станції проводяться дослідження атмосфери, льодового покриву, океанографічні, екологічні, мікробіологічні та орнітологічні дослідження. Також паралізовано сховища даних — Storage Area Network (EMC VNX, PowerVault 4024, HPE MSA). При цьому було отримано підтвердження повного знищення понад 280 серверів, залучених у загальну мережу.

"Як наслідок зухвалої кібероперації, за оцінкою кількох незалежних іноземних профільних експертів, загальна вартість втраченої інформації, враховуючи її унікальність, тривалий час збору й узагальнення, може становити мінімум понад 10 млн доларів. І це – не враховуючи фізичну шкоду для низки критично важливих систем далекосхідного центру "Планети", — йдеться у повідомленні.

Наголошується, що робота українських хакерів не залишила жодної надії навіть на часткове відновлення знищених ними даних.

"Таким чином, десятки стратегічних компаній РФ, які працюють на оборонку країни-агресора і відіграють ключову роль у підтримці армії РФ досить тривалий час залишатимуться без критично важливої інформації та сервісів", — йдеться у повідомленні.

ДЦ ФДБУ "НДЦ "Планета" –  провідна організація на далекому сході РФ з експлуатації та розвитку систем спостереження за Землею з космосу. Є найбільшою із трійки регіональних філій в структурі науково-дослідного центру РФ "Планета". Основна діяльність цього наземного комплексу – прийом і обробка даних з російських і закордонних супутників. Головне завдання – забезпечення Росгідрометцентру, інших міністерств і відомств Росії оперативними матеріалами супутникових знімків і тематичною продукцією гідрометеорологічного, природноресурсного та океанографічного призначення.

"Планета" співпрацює з понад 50 постійними споживачами даних дистанційного зондування. Серед них, в першу чергу, підрозділи Міноборони і Генштабу РФ.

Раніше у Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що внаслідок успішних дій "невідомих кіберволонтерів" у Росії стався масштабний збій у роботі одного з найбільших інтернет-провайдерів "Акадо-телеком", послугами якого користується низка російських держструктур.

На початок