Прем’єр Британії Сунак розповів Шольцу про візит до Києва та підписану безпекову угоду

Прем’єр Британії Сунак розповів Шольцу про візит до Києва та підписану безпекову угоду

Олаф Шольц та Ріші Сунак
Канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час саміту Європейського політичного співтовариства в Палаці конгресів у Гранаді, південна Іспанія, 5 жовтня 2023 р. Фото: Thomas Coex/ Пул через AP

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак у п’ятницю ввечері поспілкувався телефоном з канцлером Німеччини Олафом Шольцом та розповів про свій нещодавній візит до Києва.

Про це повідомили у пресслужбі британського уряду.

Зазначається, що прем’єр Сунак та канцлер Шольц говорили про Угоду між Великою Британією та Україною, співробітництво в галузі безпеки та британський пакет військової допомоги Україні розміром 2,5 мільярда фунтів.

"Вони погодилися з важливістю того, щоб союзники продовжували підтримувати оборону України, яка є життєво важливою для європейської та глобальної безпеки, а також забезпечували українські Збройні Сили необхідною зброєю для перемоги над вторгненням Росії", — йдеться у повідомленні.

Політики також обговорили розширення співпраці у сфері оборони та безпеки, зокрема щодо підтримки регіональної стабільності на Близькому Сході.

Сторони обговорили спільну європейську проблему нелегальної міграції, відзначивши важливість рішучих спільних дій на всьому континенті для боротьби зі злочинними бандами, які перевозять людей. Вони домовилися продовжувати тісну співпрацю з цього питання, зокрема і через головування Італії у G7.

12 січня президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр СК Ріші Сунак підписали угоду в сфері безпеки між Україною та Британією.

Гарантії безпеки для України

У березні 2023 року Зеленський заявив, якщо на час війни Україна не може стати членом НАТО, то хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт лідерів G7. На ньому президенти Європейської ради, Європейської комісії та представники країн "Групи семи" погодили ініціативу "Спільної декларації про підтримку України". Кожна з країн співпрацюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

На початок