В озера Ялпуг та Кугурлуй на Одещині випустять 2,5 мільйона риб

В озера Ялпуг та Кугурлуй на Одещині випустять 2,5 мільйона риб

В озера Ялпуг та Кугурлуй на Одещині випустять 2,5 мільйона риб
Одеський рибоохоронний патруль

До кінця грудня 2020 року в озера Ялпуг та Кугурлуй, що в Ізмаїльському районі Одеської області, планують випустити 2,5 мільйона риб "цінних видів". Про таке повідомили на сторінці Одеського рибоохоронного патруля в Facebook.

Там зазначили, що запускати риб до озер почнуть 30 вересня. Усього Ялпуг та Кугурлуй "заселять" 1 мільйон 800 тисяч товстолобів, 150 тисяч білих амурів та 450 тисяч коропів.

Мінімальна вага одного екземпляра малька становитиме не менш як 25 грамів, зазначили в представництві рибоохоронного патруля Одеської області.

Додамо, Ялпуг — це найбільше природне озеро в Україні. Воно з'єднується з річкою Дунай через озеро Кугурлуй. Систему озер Ялпуг—Кугурлуй вважають найбільшою природною прісноводною водоймою в країні.

Раніше екологи зафіксували загибель риби в лимані Малий Сасик, що знаходиться на території Національного природного парку "Тузлівські лимани". Про це повідомив еколог Іван Русєв. На його думку, загибель риби пов'язана з відсутністю водообміну між лиманами та морем, що спричиняє посуху. Через це на місці лиманів з'являються окремі водойми, в яких риба не може вижити, припустив Русєв.

Читайте також

На початок