Ізраїль має контролювати безпеку в секторі Гази після завершення війни — Нетаньягу

Ізраїль має контролювати безпеку в секторі Гази після завершення війни — Нетаньягу

Нетаньягу
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу. Фото: AP

Ізраїль наполягатиме на контролі безпеки над Західним берегом річки Йордан і сектором Гази в найближчому майбутньому після війни.

Про це заявив прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу, пише Bloomberg.

"Це обов'язкова умова, і вона суперечить ідеї суверенітету. Кожен шматок території, яку ми залишаємо, стає місцем, звідки проти нас запускають жахливий терор", — сказав він.

Нетаньягу зазначив, що він озвучив США свою позицію та "загальмував" спроби нав'язати Ізраїлю реальність, що лише нашкодить країні.

"Прем'єр-міністр Ізраїлю повинен вміти сказати "ні" — навіть найближчим друзям", — сказав він.

Прем'єр зазначив, що Ізраїль визнає цивільну владу Гази, що "не проповідує і не навчає знищенню держави Ізраїль та не посилає терористів до Ізраїлю".

Натякаючи, що не прийме Палестинську адміністрацію Нетаньягу сказав: "Я був би щасливий, якби ми змогли знайти жителів Гази, які зроблять це".

Прем’єр-міністр Палестини Мохаммад Штайєх заявив Bloomberg, що палестинська влада працює з офіційними особами США над планом управління Газою після закінчення війни.

Відповідаючи на запитання про коментарі Нетаньягу, речник Держепартаменту США Метью Міллер, що Ізраїль не зможе розв'язати свої довгострокові проблеми без створення палестинської держави.

"Ізраїль має історичну можливість впоратися з викликами, з якими він зіткнувся з моменту свого заснування, і ми сподіваємося, що країна скористається цією можливістю", – сказав він.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен та інші офіційні особи США заявили, що тривалий мир неможливий без створення держави для палестинців.

"Ізраїль має припинити вживати кроків, які підривають здатність палестинців ефективно керувати собою", — сказав Блінкен у Тель-Авіві цього місяця.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня 2023 року підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня торік Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня 2023 року погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня 2023 року Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня минулого року речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня 2023 року повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада 2023 року сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада торік заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою.

22 грудня 2023 року стало відомо, що Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі.

Через два дні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

На початок