На Хмельниччині переселенців навчатимуть туристичному бізнесу

На Хмельниччині переселенців навчатимуть туристичному бізнесу

На Хмельниччині переселенців навчатимуть туристичному бізнесу
Представники ГО "Захист - об'єднання волонтерів" та Хмельницького національного університету під час презентації проєкту "INSPIRE". Фото: Суспільне Хмельницький

Вимушених переселенців та українських біженців у європейських країнах навчатимуть туристичному бізнесу. Представники Хмельницького національного університету та громадської організації "Захист – об’єднання волонтерів" презентували спільний проєкт "INSPIRE".

Про це Суспільне Хмельницький розповіла проректорка Хмельницького національного університету Катерина Скиба.

"У нас є вісім партнерів у різних країнах. Це університети та громадські організації з Ірландії, Бельгії, Хорватії, Туреччини та, відповідно, з України. Ці країни готові підтримувати наших громадян та допомагати тим українцям, які зараз перебувають за кордоном, розпочати туристичний бізнес. Практична складова — це розробка посібників, веб-сайту, мобільного додатку, проведення навчальних курсів із стейк-холдерами для того, щоб дати знання, нові компетенції для ведення бізнесу в галузі туризму", — розповідає Катерина Скиба.

У межах проєкту планують адаптувати і масштабувати приклад започаткованої туристичної справи у Староушицькій громаді, каже декан факультету управління, адміністрування та туризму Хмельницького національного університету Євген Рудніченко.

"В нас коласальний потенціал в розвитку туризму. І акцент ставиться саме на розвиток туризму в територіальних громадах, тому що у нас є дуже класний приклад. Є Аліна Олійник, яка на Бакоті реалізує такий відомий проєкт як "Бакота хаб". Сьогодні фактично половина надходжень до бюджету Староушицької громади від туристичного збору надійшло від цього проєкту. Це дуже класний приклад", — каже Євген Рудніченко.

Проєкт "INSPIRE" реалізовуватимуть на Хмельниччині впродовж двох років.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок