Туризм у Хмельницькому під час війни

Туризм у Хмельницькому під час війни

Туризм у Хмельницькому під час війни
. Фото: Суспільне Хмельницький

Місцевий туризм під час війни не виживає, а процвітає. Про це розповідають співробітники туристичного інформаційного центру Хмельницького. За чотири місяці повномасштабного вторгнення у Центрі з`явилися нові послуги та напрямки. А попит на екскурсії містом та областю зріс в рази - до них долучаються вимушені переселенців, які знайшли тимчасовий прихисток у Хмельницькому, розповідає фахівчиня туристичних послуг Юлія Криворучко.

"Від туристів, особливо переселенців, ми часто чуємо: так вийшло, що вони опинились тут. І для них це той час, який вони хочуть і можуть провести з користю. І вони хотіли б більше дізнатися про Хмельниччину і про Україну", - каже жінка.

Волонтерські екскурсії містом для внутрішньо переміщених осіб проводить екскурсовод Ігор Байдак. Каже: такі прогулянки містом відрізняються від мирних екскурсій. "Відмінностей дуже багато, починаючи з того, що це супер уважні слухачі. Ми спільно створюємо такий релакс: морально відійти від цього, не зациклюватися. Відмінність ще й така, що ми часто під час екскурсії, коли лунає сигнал повітряної тривоги, йдемо в бомбосховище", - розповідає екскурсовод.

"Ми пропонуємо великий перелік одноденних турів Хмельниччиною, які охоплюють як відвідування пам`яток архітектури, історичних пам`яток, так і відпочинок на природі – купання, засмага і подібне. Відпочинок для душі", - каже фахівчиня туристичних послуг Юлія Криворучко. За її словами, найбільшою популярністю поза межами міста користуються вже платні екскурсії до Кам'янця-Подільського та одноденні пляжні тури.

Серед нових послуг туристичного центру - волонтерські майстер-класи. Їх для дітей та дорослих щотижня проводять місцеві майстри. Окрім того, кажуть у центрі, за чотири місяці зріс попит на сувенірну продукцію. Найпопулярніші з них - кружки та магнітики. Їх на згадку купують українці, які вже повертаються додому, каже виконувачка обов'язків директорки туристичного інфоцентру Анастасія Деліта:"Такі сувенірні кружки найчастіше в нас купують, тому що тут є панорама Хмельницького, напис "Хмельницький". І на подарунок класно, і собі залишити вдома на згадку про наше місто. Також є панорама міста чорно-білого кольору".

Туризм у Хмельницькому під час війни
Сувенірна продукція в туристичному інфоцентрі. Фото: Суспільне Хмельницький

Також в Центрі за час повномасштабної війни з`явився у продажу брендовий одяг «Купуй Хмельницьке». Така текстильна продукція популярна саме серед місцевих жителів.

Авторка - Олена Коновалова

Читайте також

У Хмельницькому створили патріотичні стінописи

На початок