Польща не продовжила тимчасовий захист для українців. Пояснює посольство України

Польща не продовжила тимчасовий захист для українців. Пояснює посольство України

Важливо
Біженці, Польща
Біженці з України на прикордонному переході Шегині-Медика, зі сторони Польщі, 3 квітня 2022 року. Фото: АР

Польща поки що не продовжувала тимчасовий захист українців, які прибули після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомило посольство України у Польщі.

"Громадяни України, які отримали тимчасовий захист у Польщі на основі Спеціального закону від 12 березня 2022 року, тобто отримали номер PESEL зі статусом UKR, станом на 18 січня 2024 року можуть перебувати у Польщі на підставі цього статусу до 4 березня 2024 року”, — йдеться у повідомленні.

У посольстві зазначили, що відповідно до інформації Управління до справ іноземців Польщі "продовження терміну дії довідок про користування тимчасовим захистом (увага — не PESEL UKR) не означає продовження терміну дії тимчасового захисту громадян України (PESEL зі статусом UKR)".

Це стосується тимчасового захисту громадян третіх країн, котрі на момент початку повномасштабного вторгнення легально проживали на території України і прибули до Польщі, втікаючи від воєнних дій.

Напередодні в Управлінні до справ іноземців Польщі напередодні повідомили, що механізм тимчасового захисту для біженців, запроваджений рішенням Ради ЄС у березні 2022 року спочатку на один рік, був знову продовжений ще на один рік – до 4 березня 2025 року. А тому термін дії сертифікатів тимчасового захисту, виданих до цього часу, відповідно, подовжено на цей же період.

28 вересня Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.

Станом на кінець жовтня 2023 року тимчасовий притулок у Європейському Союзі отримали 4,24 млн біженців з України.

Понад 8 мільйонів українців стали біженцями

Як свідчать дані ООН станом на 23 травня, понад 8,25 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії.

В Організації поінформували, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

На початок