Як Україну знімали з чемпіонату Європи U20. Версія федерації волейболу

Як Україну знімали з чемпіонату Європи U20. Версія федерації волейболу

Як Україну знімали з чемпіонату Європи U20. Версія федерації волейболу Федерація волейболу

Виявляється, ще в Україні хлопці здавали тести - і деякі були позитивними.

Молодіжну збірну України з волейболу не допустили до участі в чемпіонаті Європи U20 буквально за день до старту змагань. Причина - позитивний тест на коронавірус в одного з гравців.

Така ж доля спіткала Туреччину - в її складі одразу два гравці з позитивним результатом тесту. Як наслідок, Україна та Туреччина змушені були терміново покинути територію Чехії.

Читайте також: Україну зняли з чемпіонату Європи U20 з волейболу за день до старту. Хоча збірна уже була на місці

Організатори змагань посилаються на безпекові протоколи, згідно з якими вони приймали рішення щодо недопуску команд до участі в змаганнях. Інший аспект - посилення карантину в Чехії, особливо щодо представників країн «червоної зони», куди для чехів належить Україна.

Свою версію подій, які відбувалися напередодні зняття України з чемпіонату Європи, опублікувала федерація волейболу України.

Суспільне Спорт подає ключові моменти з заяви ФВУ. Цитати подані прямою мовою без редагування.

  • Тест на коронавірус команда здавала ще в Україні. Кілька разів, бо були позитивні результати
"Перший тривожний дзвіночок пролунав незадовго до відльоту команди до Чехії. Тренери та гравці у Львові провели тестування на коронавірус, і одразу в п’ятьох із них результат виявився позитивним! Оскільки ж жодних очевидних симптомів захворювання ні в кого не споглядалося, то в терміновому порядку наша збірна провела ще одне тестування – у Києві. І воно показало вже тільки два позитивних результати – у головного тренера Володимира Романцова і догравальника ВК "Бахмут-ШВСМ" Назара Гетьмана. Таким чином, збірна під керівництвом Анатолія Янущика вирушила до Чехії без них, а вони відправилися здавати тести ще в одній лабораторії. 25-го числа о 5-й годині ранку отримали вердикт – результати негативні. І за кілька годин обидва перебували в аеропорту Бориспіль".
  • Збірна здала тести після прильоту до Чехії. Спершу все було добре, а потім заявили про один позитивний результат
"Та все найгірше, як виявилося, було попереду. Щойно українська команда з’явилася в Брно – на неї очікувало чергове обов’язкове тестування. Спочатку головний лікар оргкомітету чемпіонату повідомив, що все гаразд. Відповідно, Володимир Романцов і Назар Гетьман терміново вилетіли до Чехії. Проте за пару годин той же лікар заявив про позитивний результат в одного з гравців. Утім, здавалося, один – не трагедія, тим більше, він одразу ж був ізольований від інших. І все той же лікар попервах завірив, що команда зможе взяти участь у змаганнях. Та невдовзі отримали рішучу вимогу: наша збірна знята з чемпіонату, і протягом 24 годин зобов’язана залишити країну!"
  • Гравець збірної України з позитивним результатом зробив повторний тест. Він також виявився позитивним
"Наш гравець отримав можливість зробити ще один тест. Але, на превеликий жаль, він також виявився позитивним"
  • Тестували в Чехії лише спортсменів з країн "червоної зони". А документального підтвердження тесту Україна так і не отримала
"Далі, що цікаво – під обов’язкове тестування у Чехії потрапили лише учасники чемпіонату з «червоних країн» - України, Росії, Білорусі, Туреччини та Сербії. Це більше ніж дивно, оскільки поточна ситуація із коронавірусом у тих же Німеччині чи Франції продовжує залишатися не менш тривожною. І де гарантія, що їхні делегації прибули до місця проведення змагань, так би мовити, «у повному здравії»?
Цікаво й те, чому чеська сторона, попри настирливі вимоги сторони української, так і не надала їй жодних документальних підтверджень щодо позитивного тесту нашого гравця, хоча запевняла, що обов’язково зробить це "ось-ось"? Все так і залишилося тільки на словах…"

Із заяви федерації волейболу виходить, що члени команди отримували позитивні результати ще під час тестування в Україні. При цьому збірна провела два тестування, третього (контрольного) тесту принайнмі для трьох спортсменів, у яких один позитивний і один негативний результат не було.

Зрештою, гравець з позитивним результатом першого тесту зміг здати повторний тест безпосередньо в Чехії. Ймовірно, якби результат був негативним - Україну не знімали б з турніру. Однак і другий тест показав позитивний результат.

Чемпіонат Європи U20 уже розпочався, замість дванадцяти збірних в ньому змагаються десять національних команд.

Читайте також: Два "золота" та "срібло". Україні не було рівних на юніорському Євро з пляжного волейболу
Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксТенісКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start