За яких умов "Нафтогаз Трейдинг" готовий укласти договір із "Полтаватеплоенерго"

За яких умов "Нафтогаз Трейдинг" готовий укласти договір із "Полтаватеплоенерго"

Угода між "Нафтогаз Трейдинг" та "Полтаватеплоенерго"
Фото: Суспільне Полтава

Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" готова укласти новий договір на 2024 рік щодо газопостачання з "Полтаватеплоенерго". Але за умови врегулювання питання щодо заборгованості за спожитий газ Кременчуцькою ТЕЦ.

Інформацію про це оприлюднили на офіційному сайті "Нафтогаз Трейдинг".

За інформацією "Нафтогаз Трейдинг", попередній договір щодо газопостачання із "Полтаватеплоенерго" був укладений 29 вересня 2023 року та діяв до 31 грудня. Згідно з умовами договору, КП "Полтаватеплоенерго" взяло на себе зобовʼязання до кінця минулого року врегулювати питання заборгованості за спожитий газ або повернути майно в управління ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ".

Через те, що "Полтаватеплоенерго" не виконало це, договір припинив дію наприкінці 2023-го. Внаслідок чого комунальне підприємство автоматично стало споживачем постачальника "останньої надії".

"Згідно з рішення Кременчуцької міськради, КП "Полтаватеплоенерго" визначено виконавцем з постачання теплоенергії та гарячої води на лівобережній частині Кременчука. ГК "Нафтогаз Трейдинг" неодноразово зверталася до керівництва КП "Полтаватеплоенерго", нагадуючи про необхідність врегулювання заборгованості за природний газ "Кременчуцької ТЕЦ", як цього вимагає стаття 22 Закону України "Про теплопостачання". Без врегулювання зазначених питань підписання нового договору йтиме усупереч чинному законодавству", - вказано на сайті "Нафтогаз Трейдинг".

У "Нафтогаз Трейдинг" зазначають, що очікують на юридичні зобовʼязання щодо погашення боргу.

Що відомо про борги "Полтаватеплоенерго"

За словами директора підприємства "Полтаватеплоенерго" Олександра Олексенка, борг, який утворився у Кременчуцькій теплоелектроцентралі, становить 1 мільярд 300 мільйонів гривень. Ця заборгованість перейшла до установи "Полтаватеплоенерго", коли вона взяла на баланс ТЕЦ.

Тепер національна акціонерна компанія "Нафтогаз" вимагає, щоб теплоенерго оплатило частину цієї суми ― 341 мільйон гривень. Без цього не хоче продовжувати постачання газу для компанії за ціною 7 гривень 42 копійки. За таких умов "Полтаватеплоенерго" може бути на межі банкрутства.

2023-го року підприємство укладало договір на постачання природного газу на опалювальний період 2023-го ― 2024-го з умовою того, що до 31 грудня Кременчуцьку ТЕЦ передадуть іншому господарюючому суб’єкту, який визначить Кабінет Міністрів.

Що відомо про передачу Кременчуцької ТЕЦ обласному підприємству "Полтаватеплоенерго"

Кременчуцьку теплоелектроцентраль передали на баланс області восени 2022-го для того, аби мати змогу відновити її роботу. Частині жителів Кременчука тепло та гарячу воду почало надавати обласне комунальне підприємство "Полтаватеплоенерго"

Кременчуцьку ТЕЦ неодноразово обстрілювали росіяни. Так, одну з атак здійснили 24 квітня 2022-го. Після того туди РФ поцілила 18 червня 2022-го.

Для відновлення теплопостачання у Кременчуці після російських обстрілів уряд спрямував 100 мільйонів гривень.

Депутати Полтавської облради 26 вересня 2023 року проголосували, аби звернутися до Кабміну щодо передачі Кременчуцької ТЕЦ у державну власність.

А 16 січня 2024 року звернулися до Кабінету міністрів та нардепів, аби не допустити припинення роботи "Полтаватеплоенерго". Для цього треба передати Кременчуцьку ТЕЦ у власність держави.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок