Перейти до основного змісту
Споживачі "Полтаватеплоенерго" можуть лишитися без гарячої води та опалення: коли та чому

Споживачі "Полтаватеплоенерго" можуть лишитися без гарячої води та опалення: коли та чому

Борги "Полтаватеплоенерго"
. Суспільне Полтава

Із березня цього року споживачі "Полтаватеплоенерго" можуть лишитися без гарячої води та опалення. Це у разі, якщо не залишать чинну ціну на газ для населення та не передадуть у державну власність Кременчуцьку ТЕЦ, частину боргів якої зобов’язали оплатити "Полтаватеплоенерго".

Про це 15 січня під час брифінгу розповів генеральний директор підприємства Олександр Олексенко.

"Нафтогаз Трейдинг" є постачальником зі спеціальними обов’язками – ПСО. І ці обов’язки зобов’язують його постачати газ для населення по 7,42 (гривень за кубометр – ред.). На даний час "Нафтогаз Трейдинг" відмовляється від укладання нової угоди, мотивуючи це переведенням боргу, який утворився на Кременчуцькій ТЕЦ до появи там "Полтаватеплоенерго". Цей борг складає 1 мільярд 300 мільйонів гривень. Але НАК "Нафтогаз", дочірнє підприємство "Нафтогаз Трейдинг" вимагає у нас взяти частину боргу на себе – 341 мільйон гривень ці зобов’язання", – розповів генеральний директор "Полтаватеплоенерго" Олександр Олексенко.

Споживачі "Полтаватеплоенерго" можуть лишитися без гарячої води та опалення: коли та чому
Олександр Олексенко, генеральний директор "Полтаватеплоенерго". Суспільне Полтава

14 жовтня 2022-го Кременчуцьку ТЕЦ, яку неодноразово обстрілювали росіяни, прийняли на баланс області. За це тоді проголосували 67 депутатів обласної ради з 69, а ще раніше передачу погодив уряд. При цьому у "Полтаватеплоенерго" говорять, що про борги не знали.

"Ми отримали цілісний майновий комплекс зруйнований. У зв’язку з військовою агресією Росії була зруйнована частина цього комплексу, вони від нього відмовилися. І тому "Полтаватеплоенерго" передали цілісний майновий комплекс, який не можна було використовувати одразу. Ми не знали про ці борги. Ми вжили всіх заходів, щоб укласти договори, які необхідні для вироблення теплової енергії. І ця вся теплова мережа була як решето. Ми це все зробили, щоб пустити тепло", – розповіла заступниця начальника юридичної служби "Полтаватеплоенерго" Наталія Данілова.

2023 року підприємство укладало договір на постачання природнього газу на опалювальний період 2023-2024 з умовою того, що до 31 грудня Кременчуцьку ТЕЦ передадуть іншому господарюючому суб’єкту, який визначить Кабінет Міністрів.

Споживачі "Полтаватеплоенерго" можуть лишитися без гарячої води та опалення: коли та чому
Брифінг представників підприємства "Полтаватеплоенерго". Суспільне Полтава

"Проте рішення було не прийнято. І тому з 1 січня (у нас договір до 31 грудня 2023-го) він не пролонгувався. ТОВ "Нафтогаз Трейдинг" категорично не хоче укладати договір з нами новий. Відповідно до 812-ї постанови з ціною газу для населення по 7,50 з ПДВ (гривень за кубометр – ред.), тому що "ви не передали комплекс, тоді беріть на себе борги". І у своєму листі зазначили, що цей борг складає, вони так бачать, 341 мільйон (гривень – ред.). Взяти такий борг без джерела погашення неможливо. Підприємство може гіпотетично стати на грані банкрутства", – додає Наталія Данілова.

"Ми сподіваємось, що нас почують і все ж таки дадуть змогу підприємству укласти договір по 7,42 грн за кубометр. Або з 1 січня цю ТЕЦ – підкреслюю, з 1 січня приймуть в державні органи (на баланс держави – ред.). І це буде не наша проблема. Якщо буде негативна відповідь від Уряду, то січень-лютий ми ще побудемо з газом, а березень – не бачу жодних підстав сподіватися, що у нас буде газ", – розповів генеральний директор "Полтаватеплоенерго" Олександр Олексенко.

Що відомо про передачу Кременчуцької ТЕЦ обласному підприємству "Полтаватеплоенерго"

Кременчуцьку теплоелектроцентраль передали на баланс області восени 2022-го для того, аби мати змогу відновити її роботу. Частині жителів Кременчука тепло та гарячу воду почало надавати обласне комунальне підприємство "Полтаватеплоенерго"

Кременчуцьку ТЕЦ неодноразово обстрілювали росіяни. Так, одну з атак здійснили 24 квітня 2022-го. Після того туди РФ поцілила 18 червня 2022-го.

Для відновлення теплопостачання у Кременчуці після російських обстрілів уряд спрямував100 мільйонів гривень.

Депутати Полтавської облради 26 вересня 2023 року проголосували, аби звернутися до Кабміну щодо передачі Кременчуцької ТЕЦ у державну власність.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок