Передача Кременчуцької ТЕЦ у держвласність: депутати Полтавської облради звернуться до Кабміну

Передача Кременчуцької ТЕЦ у держвласність: депутати Полтавської облради звернуться до Кабміну

Депутати облради хочуть передати Кременчуцьку ТЕЦ у держвласність
Кременчуцька ТЕЦ після обстрілу. Наслідки обстрілу ТЕЦ у Кременчуці. Фото: Telegram-канал Дмитра Луніна

Депутати Полтавської обласної ради звернуться до Кабінету міністрів України щодо передачі Кременчуцької ТЕЦ, яку торік поруйнували російські ракети, у державну власність. За це вони проголосували під час сесії 26 вересня.

Чому Кременчуцьку ТЕЦ хочуть передати у державну власність

Торік через російські обстріли зруйнували Кременчуцьку теплоелектроцентраль. Після цього її узяли на баланс облради, і частині жителів міста тепло та гарячу воду почало надавати обласне комунальне підприємство "Полтаватеплоенерго". Нині ТЕЦ хочуть повернути у власність держави. Це тому, що з обласного бюджету не збираються сплачувати 1,3 мільярда гривень заборгованості, які до цього мала ТЕЦ, розповів голова обласної ради Олександр Біленький після засідання сесії.

"Ми провели усі разом опалювальний сезон у місті Кременчук, а ось коли дійшла справа до наступного опалювального сезону 2023-2024 одна із структур "Нафтогазу" — "Нафтогаз Трейдинг", висунула умову, що якщо обласне комунальне підприємство "Полтаватеплоенерго" візьме на себе борг 1,3 мільярда, які був створений ще до нас, тоді з нами підпишуть договір (на постачання природного газу – ред.). Якщо не візьме – договір не підпишуть", – розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Тому депутати ухвалили рішення про звернення до Кабміну з проханням узяти майно Кременчуцької ТЕЦ, яке нині перебуває на балансі області, у власність держави. За словами Біленького, Уряд визначить, хто буде власником майна та сплачуватиме борг.

Як борг Кременчуцької ТЕЦ вплинув на споживачів "Полтаватеплоенерго"

9 вересня 2023-го року через відсутність договору на постачання природного газу із товариством "Нафтогаз Трейдинг" споживачі "Полтаватеплоенерго" залишилися без гарячого водопостачання.

13 вересня представники обласної влади та обласного комунального підприємства "Полтаватеплоенерго" мали зустріч "Нафтогазом", яке перестало постачати природний газ через борги. За результатами перемовин повідомили, що гаряча вода має з'явитися о 6:00 14 вересня. Однак, через технічні проблеми виникли пориви на теплових мережах. Тому гаряча вода того ж дня з’явилася не в усіх.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок