ЦАХАЛ вивів одну з чотирьох дивізій із Гази

ЦАХАЛ вивів одну з чотирьох дивізій із Гази

ЦАХАЛ Армія оборони Ізраїлю вивів одну з чотирьох дивізій із Гази
Ізраїльський військовий. Фото: Армія оборони Ізраїлю

Армія оборони Ізраїлю вивелу одну зі своїх чотирьох дивізій із Гази для відновлення і навчання.

Про це пише видання The Times of Israel.

Зазначається, що Армія оборони Ізраїлю вивела 36-ту дивізію з Гази на період відновлення і навчання, залишивши три інші дивізії, які воюють проти ХАМАСу в анклаві.

Виведення дивізії є частиною планів ЦАХАЛу щодо тривалої війни проти ХАМАСу при збереженні боєздатності військ, пише видання.

Підрозділи дивізії отримають короткий перепочинок, потім у них буде період підготовки, після чого ЦАХАЛ вирішить, чи потрібно їх передислокувати і куди саме.

Протягом останніх двох місяців 36-а дивізія діяла на півночі Гази, ліквідовуючи батальйони ХАМАСу.

При цьому 162-а дивізія залишається на півночі Гази. Там вона проводить зачистки, щоб виявити інфраструктури ХАМАСу, а також знищити або захоплення бойовиків, що залишилися. 99-а дивізія діє в центральній частині Сектору. 98-а дивізія воює з ХАМАСом в районі Хан-Юніса на півдні Гази.

Раніше Армія оборони Ізраїлю заявила, що починає виведення п'яти бригад із Сектору Гази, оскільки військові все більше отримують контроль на землі.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня 2023 року підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня торік Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня 2023 року погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня 2023 року Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня минулого року речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня 2023 року повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада 2023 року сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада торік заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою.

Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, яке супроводжувалося щоденним звільненням груп заручників.

22 грудня 2023 року стало відомо, що Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі.

Через два дні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

На початок