NYT: Ізраїль переходить в іншу фазу контрнаступу в Секторі Гази

NYT: Ізраїль переходить в іншу фазу контрнаступу в Секторі Гази

ЗМІ
Війна в Ізраїлі, ЦАХАЛ, ХАМАС
Речник Армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі. Фото: Getty Images

Військові Ізраїлю переходять від широкомасштабної наземної та повітряної кампанії в Секторі Гази до більш цілеспрямованої фази війни проти ХАМАС. Вони сподіваються, що перехід завершать наприкінці січня, повідомили представники США.

Про це пише New York Times.

Оголошення сталося під час поїздки держсекретаря США Ентоні Блінкена на Близький Схід, який, як пише видання, тисне на ізраїльських чиновників, щоб вони згорнули свою кампанію в Газі та запобігли поширенню війни в регіоні.

Тому із січня ЦАХАЛ почав зменшувати кількість солдатів в анклаві. Також знижується інтенсивність операцій на півночі Сектора Гази. Замість широкомасштабних маневрів ізраїльські військові проводять разові рейди.

Офіційний представник Армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі заявив, що військові планують зосередитись на півдні та центрі Гази, де знаходяться основні бази бойовиків "ХАМАСу". Вони також продовжуватимуть доставляти гуманітарну допомогу мешканцям анклаву.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня 2023 року підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня торік Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня 2023 року погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня 2023 року Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня минулого року речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня 2023 року повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада 2023 року сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада торік заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою.

22 грудня 2023 року стало відомо, що Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі.

Через два дні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

На початок