Al Jazeera: ізраїльські військові вбили п'ятьох палестинців під час рейдів на Західному березі

Al Jazeera: ізраїльські військові вбили п'ятьох палестинців під час рейдів на Західному березі

ЗМІ
Ізраїль, війна, Палестина
Ізраїльські військові. Фото: пресслужба ЦАХАЛ

Щонайменше п'ять палестинців, у тому числі троє підлітків, були вбиті ізраїльськими військовими під час рейдів на Західному березі Йордану 14 січня.

Про це повідомляє Al Jazeera.

За інформацією телеканалу, двоє підлітків загинули в місті Ель-Біра, де ізраїльські солдати відкрили вогонь по машині швидкої допомоги, двоє чоловіків у Саїрі, а також ще один підліток у таборі біженців Ейн-аль-Султан. У місті Калькілія тривають масштабні рейди. Ізраїльські сили застосували там бульдозер для руйнування житлових будинків.

Al Jazeera з посиланням на міністерство охорони здоровʼя Гази повідомило, що станом на ранок 15 січня, щонайменше 23 968 людей загинули і понад 60 582 поранені в результаті війни між Ізраелем та бойовиками ХАМАС. Ізраїль розпочав військову кампанію проти ХАМАС після того, як бойовики ХАМАС перейшли на південь Ізраїлю 7 жовтня, вбивши 1200 людей і захопивши в полон 240 людей.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою.

22 грудня стало відомо, що Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі. Через два дні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

На початок