ХАМАС планував напад на посольство Ізраїлю в Стокгольмі — Моссад

ХАМАС планував напад на посольство Ізраїлю в Стокгольмі — Моссад

Прихильник ХАМАСу
Палестинський прихильник ХАМАСу бере участь у мітингу, 13 грудня 2012 р., Західний берег річки Йордан. Фото: AP/Majdi Mohammed

Ізраїльська розвідувальна служба Моссад стверджує, що їй вдалося запобігти нападу бойовиків ХАМАС на посольство Ізраїлю у Швеції за допомогою безпілотників.

Про це йдеться на сайті Офісу прем'єр-міністра Ізраїлю.

"Завдяки об'єднаним міжвідомчим зусиллям в Ізраїлі та за кордоном було відновлено всеосяжну картину терористичної діяльності ХАМАС, зокрема ... інформацію про намір атакувати посольство Ізраїлю у Швеції, придбання безпілотних літальних апаратів та використання кримінальних елементів у Європі", — зазначається у повідомленні.

В ізраїльській спецслужбі додали, що ХАМАС черпає натхнення в терористичній діяльності іранського режиму і, як і Тегеран, прагне будь-що атакувати ізраїльські та західні об'єкти.

"Терористична організація ХАМАС працює над підготовкою атак на цілі на Близькому Сході, в Африці та Європі", — підкреслили у відомстві

Як стало відомо, 14 грудня 2023 року органи безпеки та правопорядку Данії та Німеччини оголосили про масовий арешт підозрюваних у Європі, щодо яких нині триває судовий розгляд. Прокуратура Данії вважає, що вони пов'язані з ХАМАС.

Завдяки розвідувальним зусиллям виявили значний обсяг інформації, що розкриває кроки ХАМАСу щодо розширення своєї діяльності за кордоном.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою.

22 грудня стало відомо, що Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі.

Через два дні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

На початок