Бех-Романчук з найкращим стрибком у сезоні виграла етап Діамантової ліги

Бех-Романчук з найкращим стрибком у сезоні виграла етап Діамантової ліги Diamon League

Марина Бех-Романчук свій найкращий стрибок залишила на саму кінцівку сезону.

Етап в Досі - останній змагання Діамантової ліги у сезоні 2020 року. Це також останній старт у літньому сезоні для українки Марини Бех-Романчук, яка загалом провела сім змагань після відновлення сезону. На попередніх шести стартах українка три перемогла, тричі фінішувала другою.

На змаганнях в Досі, як і на етапі Діамантової ліги в Стокгольмі, стрибуни у довжину змагаються в оновленому форматі: за підсумками перших п'яти стрибків у своєрідний фінал відбираються атлетки з трьома найкращими результатами, і в шостій спробі вони між собою розподіляють місця на подіумі.

Особливість цього формату полягає не лише у відсутності конкуренток, але й в тому, що результати після п'яти стрибків анульовуються - "золото" дістається тій спортсменці, яка показала найкращий стрибок у вирішальній спробі.

На перших змаганнях у подібному форматі Марина Бех-Романчук перемогла: тоді вона потрапила "у фінал" з другим показником, а зрештою стрибнула далі за інших.

У Досі історія повторилася. Марина Бех-Романчук виграла саме завдяки вдалій спробі у вирішальному раунді!

Після перших п'яти стрибків українка посідала друге місце, її найкращий показник - 6.79 метра, у вирішальному спробу також відібралися Хадді Санья (6.85 м) та Есе Брюме (6.71 м). Інші атлетки не дострибнули навіть до відмітки 6.50 м.

У фіналі Марина змогла показати свій максимум - вона виконала стрибок на 6.91 метра. Це другий найкращий результат в кар'єрі (усього 2 сантиметри від особистого рекорду) та найкращий стрибок у сезоні!

Загалом в літньому сезоні 2020 року у Марини Бех-Романчук шість стрибків за 6.80 метра - так часто так далеко не стрибав більше ніхто.

Брюме стрибнула лише на 6.68 метрів, але цього вистачило для "срібла" - Санья виконала спробу на 6.55 метра.