Блокада трьох пунктів пропуску продовжується. У ДПСУ розповіли про ситуацію на українсько-польському кордоні

Блокада трьох пунктів пропуску продовжується. У ДПСУ розповіли про ситуацію на українсько-польському кордоні

Ексклюзивно
"Ягодин — Дорогуськ"
Страйк польських перевізників на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Фото: Суспільне Луцьк

Речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко поінформував, що станом на ранок 13 січня польські перевізники продовжують блокувати три пункти пропуску на польсько-українському кордоні.

Про це Андрій Демченко сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Ягодин", "Рава-Руська", "Краківець" — ці три напрямки продовжують блокуватися. Блокувальні дії вчиняються на певній віддаленості від польських пунктів пропуску. Ускладнюється рух для вантажівок. Для інших категорій транспорту протестувальники рух не блокують. Станом на ранок, за інформацією від польських колег, в чергах на території Польщі в бік України перебуває близько 850 вантажних транспортних засобів. Найменше навпроти пункту пропуску "Ягодин" — приблизно 170 вантажівок, решта — "Рава-Руська" і "Краківець" — сказав речник ДПСУ.

За його словами, більш активний рух вантажівок прикордонники фіксують на пункті пропуску "Краківець", найменший — у напрямку пункту "Ягодин".

"Хоча це найбільший інфраструктурний об'єкт, пункт пропуску "Ягодин" за добу може пропускати 1200-1400 вантажівок в обидва боки. Натомість в середньому тут пропускають за добу 100-150 вантажівок", — сказав Демченко.

Він додав, що після розблокування пункту пропуску "Шегині" інтенсивність руху спостерігається на тому ж рівні, який був і до блокади.

"Але на цьому напрямку в бік України найбільша черга станом на сьогодні. Станом на ранок це приблизно 1200 вантажівок", — сказав речник ДПСУ.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада 2023 року, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада 2023 року до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня 2023 року припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

З 15:00 години 18 грудня 2023 року польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Ввечері, 6 січня, польські фермери завершили акцію протесту перед пунктом пропуску "Медика-Шегині".

На початок