Новий удар по Ємену завдали ракетами Tomahawk — Центральне Командування армії США

Новий удар по Ємену завдали ракетами Tomahawk — Центральне Командування армії США

Есмінець USS Carney
Есмінець USS Carney з керованими ракетами в затоці Суда, Греція, 3 грудня 2023 року . Фото: старшина 3-го класу Білл Додж/ВМС США через AP

За даними Центрального командування армії США, американські війська у ніч на 13 січня завдали удару по радіолокаційній станції хуситів у Ємені ракетами Tomahawk.

Про це йдеться у повідомленні військового відомства США на платформі Х (колишній Twitter).

"13 січня о 3:45 ранку за місцевим часом американські війська завдали удару по радіолокаційній станції хуситів у Ємені. Цей удар був нанесений есмінцем USS Carney з використанням наземних ударних ракет Tomahawk", — йдеться у повідомленні.

Удар був спрямованими на зниження здатності хуситів атакувати морські судна.

Зазначається, що з 19 листопада 2023 року підтримувані Іраном бойовики-хусити 28 разів намагалися атакувати та переслідувати судна в Червоному морі та Аденській затоці. Ці незаконні інциденти включають атаки з використанням протикорабельних балістичних ракет, безпілотних літальних апаратів і крилатих ракет.

Новий удар по Ємену завдали ракетами Tomahawk — Центральне Командування армії США
Фото: скриншот U.S. Central Command/Х

У ніч на 13 січня Збройні сили США завдали нового удару по об’єкту, контрольованому хуситами в Ємені, який становив загрозу для комерційних суден у Червоному морі.

Що відомо про удари США та Британії по хуситах у Ємені

США та Велика Британія в ніч на 12 січня за підтримки Канади, Нідерландів, Австралії та Бахрейну атакували об'єкти угруповання повстанців-хуситів у Ємені. Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що за його вказівкою американські та британські військові "успішно завдали ударів по низці цілей у Ємені, які використовувалися хуситами, аби поставити під загрозу свободу судноплавства в одному з найважливіших водних шляхів світу". З аналогічною заявою також виступив і прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, який теж офіційно підтвердив удари по хуситах.

Командувач Військово-повітряних сил США Алекс Гринкевич розповів, що американські та британські військові завдали ударів по понад 60 цілях у 16 ​​місцях розташування бойовиків-хуситів на території Ємену.

Під атаку потрапили:

  • центри командування та управління;
  • склади боєприпасів;
  • пускові установки;
  • виробництва озброєння та засобів ураження,
  • радіолокаційні системи ППО.

Що відомо про напади хуситів у Червоному морі

Єменські хусити в середині листопада 2023 року оголосили про намір атакувати всі судна у Червоному морі, що прямують до Ізраїлю, незалежно від того, хто ними володіє.

Зокрема у Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня 2023 року, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.

На початок