США завдали нового удару по хуситах у Ємені

США завдали нового удару по хуситах у Ємені

ВМС США
Есмінець ВМС США USS Hopper. Ілюстративне фото: Сьомий флот ВМС США / www.c7f.navy.mil

Збройні сили США завдали удару по ще одному об’єкту, контрольованому хуситами в Ємені, який, на їхню думку, становив загрозу для комерційних суден у Червоному морі.

Про це пише АР з посиланням на двох американських чиновників.

Зазначається, що журналісти Associated Press у столиці Ємену Сані почули один гучний вибух.

Як пише CNN, удар був завданий з корабля ВМС США і був націлений на радар хуситів.

Удар був завданий після того, як у п’ятницю ВМС США попередили судна під американським прапором триматися якомога далі від районів навколо Ємену в Червоному морі та Аденській затоці протягом наступних 72 годин.

Це попередження пролунало, коли єменські хусити пообіцяли жорстоку відплату за завдані США та Британією удари. Американські військові та представники Білого дому заявили, що очікують, що хусити спробують завдати удару у відповідь.

"Ми подбаємо про те, щоб відповісти хуситам разом з нашими союзниками, якщо вони продовжать таку обурливу поведінку, — сказав Байден журналістам у штаті Пенсільванія.

На запитання, чи вважає він хуситів терористичною групою, Байден відповів ствердно. Пізніше президент під час розмови з журналістами сказав, що "не має значення" перейменування хуситів як таких.

Телеканал руху хуситів Al-Masirah повідомив, що Сполучені Штати та Британія атакували столицю Ємену Сану.

Що відомо про удари США та Британії по хуситах у Ємені

США та Велика Британія в ніч на 12 січня за підтримки Канади, Нідерландів, Австралії та Бахрейну атакували об'єкти угруповання повстанців-хуситів у Ємені. Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що за його вказівкою американські та британські військові "успішно завдали ударів по низці цілей у Ємені, які використовувалися хуситами, аби поставити під загрозу свободу судноплавства в одному з найважливіших водних шляхів світу". З аналогічною заявою також виступив і прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, який теж офіційно підтвердив удари по хуситах.

Командувач Військово-повітряних сил США Алекс Гринкевич розповів, що американські та британські військові завдали ударів по понад 60 цілях у 16 ​​місцях розташування бойовиків-хуситів на території Ємену.

Під атаку потрапили:

  • центри командування та управління;
  • склади боєприпасів;
  • пускові установки;
  • виробництва озброєння та засобів ураження,
  • радіолокаційні системи ППО.

На початок