Tesla і Volvo зупинять роботу через атаки хуситів на кораблі у Червоному морі

Tesla і Volvo зупинять роботу через атаки хуситів на кораблі у Червоному морі

Ємен
Ємен. Фото: AP

Після атак хуситів на торгові судна в Червоному морі виник брак компонентів і через це Tesla і Volvo зупинять роботу автозаводів у Європі.

Про це повідомляє Reuters.

Напади єменських хуситів призвели до збоїв у роботі одного з найважливіших у світі судноплавних маршрутів. Завод з виробництва електромобілів Tesla став першим серед тих, хто став на паузу через ситуацію в Червоному морі.

Tesla повідомила, що зупинить більшу частину виробництва автомобілів на своєму заводі поблизу Берліна з 29 січня по 11 лютого, посилаючись на брак компонентів.

"Збройні конфлікти в Червоному морі та пов’язані з ними зміни транспортних шляхів між Європою та Азією через мис Доброї Надії [що на півдні Африки] також впливають на виробництво в Грюнхайде. Значно довше транспортування створює розрив у ланцюгах постачаннь", — йдеться у заяві Tesla.

Volvo Car, мажоритарним власником якої є китайська Geely, заявила, що наступного тижня призупинить виробництво на своєму заводі в Генті в Бельгії на три дні через затримку доставки коробок передач.

Аналітики очікують, що інші автовиробники теж можуть постраждати від конфлікту в Червоному морі, оскільки багато ключових компонентів іде з Азії, зокрема з Китаю.

Сполучені Штати та Велика Британія завдали серії ударів по Ємену, спрямованих на підтримуване Іраном ополчення хуситів, чиї атаки на міжнародне судноплавство порушили один із найважливіших судноплавних шляхів у світі.

Цього тижня темпи контейнерних перевезень збільшилися, оскільки зросло занепокоєння, що суднам, які перевозять все, від одягу, телефонів до автомобільних акумуляторів, доведеться уникати Суецького каналу, найшвидшого маршруту між Азією та Європою, довше, ніж очікувалося. На цей канал припадає близько 12% світових контейнерних перевезень.

Що відомо про напади хуситів у Червоному морі

Єменські хусити в середині листопада оголосили про намір атакувати всі судна у Червоному морі, що прямують до Ізраїлю, незалежно від того, хто ними володіє.

Зокрема у Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.

На початок