Міністр оборони США віддавав наказ і контролював удари по Ємену з госпіталю — CNN

Міністр оборони США віддавав наказ і контролював удари по Ємену з госпіталю — CNN

ЗМІ
Остін, Пентагон, удар по Ємену
Міністр оборони США Ллойд Остін. Фото: AP/Vincent

Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін віддавав наказ і контролював удари по об’єктах хуситів у Ємені з госпіталю "за допомогою повного набору захищених засобів зв’язку".

Про це пише CNN з посиланням на представника Міноборони.

За його словами, Остін віддав наказ Збройним силам США завдати ударів по Ємену та особисто здійснював моніторинг у режимі реального часу.

"Після ударів він поспілкувався з Радою національної безпеки, головою та командувачем Центрального командування ЗС США для первинної оцінки після удару", — йдеться у повідомленні.

Представник оборонного відомства сказав, що між вівторком і четвергом ввечері Остін двічі розмовляв із президентом Джо Байденом та вів телефонні розмови з військовим командуванням. Чиновник додав, що протягом останніх 72 годин Остін "активно брав участь у нагляді та керуванні сьогоднішніми ударами".

Що відомо про госпіталізацію Остіна

Глава Пентагону був госпіталізований 1 січня через ускладнення, викликані медичною процедурою. Про це стало відомо 4 січня. Він виконує свої обов'язки з лікарні — Національного військово-медичного центру Волтера Ріда. Станом на 8 січня Пентагон не мав конкретної дати виписки Остіна.

7 січня Ллойд Остін повідомив, що вже вилікувався і з нетерпінням чекає на найближче повернення до Пентагону. Остін визнав, що міг би краще інформувати громадськість про свої проблеми зі здоров'ям і пообіцяв виправитися.

Згодом стало відомо, що Остін лікується від раку передміхурової залози, що виявили на початку грудня 2023 року.

Що відомо про удари США та Британії по хуситах у Ємені

У ніч проти 12 січня 2023 року Сполучені Штати Америки та Велика Британія завдали ударів по хуситах у Ємені. Мотивами атак стали напади повстанців на судна у Червоному морі, що призвело до падіння економіки та загрози життів громадян для понад 20 країн. Згодом Штати та Королівство офіційно підтвердили свої удари.

Американський президент Джо Байден заявив, що завдані удари були за підтримки Австралії, Канади, Нідерландів і Бахрейну та додав, що вживатиме подальших заходів у разі загрози.

За словами Байдена, хусити завдали 27 ударів по міжнародним комерційним суднам з понад 50 країн світу, а екіпажі з більш як 20 країн тримали погрози або були взяті в заручники під час нападу.

Удари завдані по столиці Сані, в тому числі по авіабазі аль-Дулеймі поблизу міжнародного аеропорту країни. Інші цілі включали табір на схід від міста Саада, місця навколо аеропорту Худейда, міжнародного аеропорту Таїз і прибережний район Абс.

Про атаку на Ємен попереджало видання The Times з посиланням на джерела. Журналісти писали, що у четвер, 11 січня, активізувалися підготовчі заходи у відповідь на атаку хуситів.

На початок