Підозрюють у вимаганні хабаря. У Кропивницькому обрали запобіжні заходи двом посадовцям міськради

Підозрюють у вимаганні хабаря. У Кропивницькому обрали запобіжні заходи двом посадовцям міськради

У Кропивницькому двом підозрюваним у вимаганні хабаря працівникам міської ради обрали запобіжні заходи на час слідства. Засідання відбулось у Ленінському районному суді. Затримали чоловіків у липні, підозрюють у вимаганні 1800 доларів США за сприяння у виділенні в оренду землі комунальної власності для спортклубу.

За словами прокурори Ганни Мельникової, чоловіків підозрюють у використанні службового становища й вимаганні неправомірної вигоди за попередньою змовою групи осіб. Санкція частини 3 статті 368 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до 10 років з конфіскацією майна. Показувати свої обличчя та називати прізвища обвинувачувані заборонили.

Прокурорка просила продовжити запобіжні заходи на два місяці обом працівникам міської ради, аби вони не впливали на свідків. В одного з працівників в липні вилучили частину хабаря. Тоді йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, проте він вніс заставу 214 тисяч гривень, і його передали на поруки.

"Обвинувачені обґрунтовано підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, що підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами. Необхідність до раніше обраного судом запобіжного заходу у вигляді особистої поруки не відпала, оскільки заявлені раніше ризики продовжують існувати".

Адвокатка одного підозрюваного Олена Мельник сказала, що її підзахисний провину не визнає у повному обсязі.

"Протягом судового розгляду справи по суті ми будемо це доводити. Там є про що говорити. І матеріали справи не підтверджують ті факти, які інкримінуються стороною обвинувачення".

Адвокат іншого підозрюваного Олександр Іващенко сказав, що не говоритиме про визнання чи невизнання провини до висновків суду.

"Поки буде тривати судовий розгляд я не можу сказати. Під час судового розгляду ми все з’ясуємо. Чи визнаємо, чи не визнаємо, все інше буде надалі з’ясоване".

Суддя Олена Лук’янова клопотання прокурора задовольнила. Обом підозрюваним обрали запобіжний захід — особисте зобов'язання. У засіданні оголосили перерву на місяць.

На початок