Маркарова — про допомогу від США: "Якщо ми не бачимо нових виділень, постачання насправді йдуть, зниження немає"

Маркарова — про допомогу від США: "Якщо ми не бачимо нових виділень, постачання насправді йдуть, зниження немає"

Маркарова — про допомогу від США: "Якщо ми не бачимо нових виділень, постачання насправді йдуть, зниження немає"
Фото: Суспільне

Пані посол України в США Оксана Маркарова заявила, що Київ продовжує отримувати американську військову допомогу, попри те, що у Пентагона закінчуються гроші.

Про це дипломатка повідомила в інтерв'ю "Голосу Америки".

Водночас Маркарова наголосила, що українським військовим "потрібно більше зброї", тому Конгресу терміново необхідно ухвалити нові законопроєкти щодо фінансування.

За її словами, пріоритетом є погодження пакета на 61 мільярд доларів.

"Департамент оборони США і особисто міністр оборони Ллойд Остін, роблять багато для того, щоб у будь-якій ситуації, максимально нам допомагати. Деякі підрозділи дуже активно виділяють із власних запасів. Однак ми теж повинні розуміти, що чим швидше буде ухвалено цей законопроєкт, тим менше нам буде потрібно просити звичайних службовців тут, проявляти героїзм. Вони також повинні діяти абсолютно в межах правил", — зазначила пані посол.

Однак, розповіла дипломатка, навіть, якщо нових виділень наразі немає, Україна продовжує отримувати допомогу від США із попередніх закупівель.

"Дуже багато виділень які були влітку, особливо які закуповувались по програмі USAI, — пам'ятаєте були великі пакети по 3 мільярди доларів, по 2 мільярди доларів? — це все були закупівлі. Тому постачання тривають. І якщо ми не бачимо нових виділень, постачання насправді йдуть, зниження немає. Чи означає це що нам достатньо зброї? — ні", — пояснила Маркарова.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок