У Сенаті США планують проголосувати за пакет допомоги Україні у січні 2024 року

У Сенаті США планують проголосувати за пакет допомоги Україні у січні 2024 року

Мітч Макконнелл, Чак Шумер, Майк Джонсон
Сенатори Мітч Макконнелл, Чак Шумер та спікер Палати представників Майк Джонсон, Вашингтон. 12 грудня 2023 р. Фото: AP /J. Scott Applewhite

Демократи та республіканці в Сенаті Конгресу США розраховують на початку 2024 року досягти домовленостей, які дозволять виділити фінансову допомогу Україні та посилити контроль на американському кордоні.

Про це пише Голос Америки.

Зазначається, що сенатори від Республіканської та Демократичної партій напередодні не пішли у заплановану різдвяну відпустку. Вони продовжили роботу, щоб домовитися щодо пакета фінансування для України, Ізраїлю, Тайваню та щодо південного кордону США.

Сенатор-демократ Дік Дурбін заявив, що така домовленість до Нового року є малоймовірною.

"Я сподіваюся, що вони підготують текст (законопроєкту — ред.), закотять рукави, сядуть і завершать це, коли ми повернемося в січні", — сказав сенатор Дурбін у коментарі журналістам.

Не розходитись без компромісу закликав сенатор-демократ Марк Ворнер.

“Сенат не повинен оголошувати перерву без надання допомоги нашим союзникам за кордоном. Тут наше місце у світі під загрозою – ми виглядаємо слабкими, якщо не виконуємо своїх обіцянок і відмовляємося стримувати жорстоке, необґрунтоване вторгнення Путіна в Україну", — написав Ворнер у мережі Х.
Сенатори відзначають, що переговори були продуктивними, але ймовірно вони не будуть завершені найближчим часом. "Демократи та республіканці в Сенаті розуміють, що багато роботи попереду, щоб ухвалити законодавство, яке посилить безпеку США та Західного світу. Ми досягли важливого прогресу, але це непрості переговори, і процес потребує більше часу. Незалежно від того, скільки часу це займе, ми маємо досягти успіху, тому що ставки високі – для Америки та для наших друзів у Європі, на Близькому Сході та в усьому світі. Ми повинні надіслати додаткову допомогу Україні, щоб перемогти Володимира Путіна", – заявив лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер.

Лідер республіканської меншості Мітч Макконнелл зазначив, що учасники процесу "досягають повільного та стабільного прогресу".

Члени Палати представників, де більшість становлять республіканці, вже вирушили на канікули, і невідомо, чи повернуться вони, якщо Сенат, який контролюють демократи, ухвалить пакет фінансування.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок