Орбан визнав, що ЄС може виділити 50 млрд євро для України без згоди Угорщини

Орбан визнав, що ЄС може виділити 50 млрд євро для України без згоди Угорщини

Орбан визнав, що ЄС може виділити 50 млрд євро для України без згоди Угорщини
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: АР

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Європейський союз може пустити в дію механізм виділення Україні 50 мільярдів євро фінансової допомоги без згоди Будапешта.

Про це політик повідомив на щорічній підсумковій пресконференції.

"Україні хочуть дати гроші з бюджету ЄС, а Угорщина хоче, щоб ці гроші були виділені поза бюджетом Євросоюзу. У них (очільників держав блоку — Ред.) є можливість, якщо ми не погоджуємося, вирішити це питання поза бюджетом Європейського союзу, але вони не мають можливості у рамках бюджету ЄС без схвалення Угорщини", — сказав Обран.

Прем'єр пояснив, що така можливість є, коли 26 держав Євросоюзу вирішать питання за допомогою спільної позики поза бюджетом блоку.

Водночас назвав виділення коштів Києву з бюджету ЄС "поганим рішенням" і зазначив, що Угорщина не хотіла б прив'язувати призупинення виділення коштів Європейського союзу для Будапешта з фінансуванням України.

"Ми не хочемо пов'язувати фінансову допомогу, яку буде надано Україні, з будь-якими фінансовими проблемами Угорщини. Це також порушило б принцип лояльної співпраці Євросоюзу", — додав Орбан.

Угорщина заблокувала 50 мільярдів євро Україні

Угорський прем'єр наклав вето на рішення щодо довгострокової програми бюджетної допомоги Україні обсягом 50 мільярдів євро від ЄС.

Раніше джерела Суспільного поінформували, що лідери 26 держав-членів Європейського союзу дійшли політичної згоди стосовно надання Україні допомоги у розмірі 50 мільярдів євро на 4 роки.

Саміт Євросоюзу, на якому мають розглянути нову чотирирічну програму на 50 мільярдів євро для України, відбудеться 1 лютого.

Що відомо про 50 мільярдів євро від ЄС для України

Єврокомісія запропонувала збільшити спільний бюджет ЄС на 66 мільярдів євро для покриття витрат на наступні 4 роки, частина з яких піде на фінансову підтримку України у 50 мільярдів євро.

3 жовтня Європарламент підтримав ініціативу, яка передбачає створення Українського фонду — нового фінансового інструменту для України обсягом до 50 млрд євро на період від 2024 по 2027 рік.

30 листопада європейський комісар з питань бюджету Йоганнес Ган розповів, що ЄС узгодив пакет фіндопомоги для України на 50 мільярдів євро.

На початок