Дослідники з Каліфорнійського університету з'ясували, що білок, який виділяється з крові фізично активних мишей, запускає поліпшення когнітивних функцій мозку.
Як пише Science, встановлено, що заняття спортом не лише покращують фізичне здоров'я, а й загострюють розум, знижуючи ризик деменціїСиндром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком: від 2 % — у віці до 65 років, до 20 % — у людей 80 років і старше.. Винайдений "ефект білка мишей" може допомогти літнім людям, які вже фізично не можуть багато рухатися, зберігати здорову роботу мозку.
Задля отримання результатів у клітки з колесами і лабіринтами на 6 тижнів помістили багато молодих мишей, а у клітку без колеса — старих. Дослідники зібрали кров у молодих, які займалися фізичними вправами, і перелили старим, які цього не робили. Переливання відбувалося вісім разів протягом трьох тижнів, і протягом цього часу вчені стежили за їх когнітивними здібностями, проводячи тести в лабіринті. Виявилося, що миші, які не рухалися, почувалися так само, як і ті, які безперервно тренувалися.
Зазначається, що молекули з крові мишей, що займалися, також здатні зменшувати запалення та згортання крові, процеси, пов’язані з деменцією та когнітивним зниженням у літніх людей. Тепер команда дослідників сподівається знайти препарат, який міг би імітувати цей ефект, і його можна буде надати людям похилого віку, які надто слабкі для фізичних вправ. Крім того, таке лікування може допомогти також молодим людям, які перебувають на реабілітації та не можуть працювати і тренуватися.